Lietuviškų pagardų gamintojas UAB „Daumantai LT“ nelaukdamas antrosios COVID-19 bangos didina žaliavų pirkimus, analizuoja pavasarį išmoktas pamokas ir stiprina pasiteisinusių saugumo priemonių bendrovėje naudojimą.

UAB „Daumantai LT“ vadovo ir vieno iš jos įkūrėjų Sauliaus Grinkevičiaus teigimu, praėjęs pusmetis nestokojo iššūkių maisto pramonei, o tai paskatino pergalvoti veiklos organizavimą, įsidiegiant naujus mechanizmus, užtikrinančius sklandų bendrovės darbą nelaukiant antrosios viruso bangos Lietuvoje.

„Darbuotojų saugumas – vienas svarbiausių bendrovės prioritetų, tad apsauginių priemonių, tokių kaip kaukės, pirštinės ar dezinfekcinis skystis, atsargomis esame pasirūpinę bent trims mėnesiams į priekį, jos nuolat papildomos. Per mėnesį bendrovėje sunaudojama virš 3500
vienetų kaukių.“

„Tik paskelbus pirmuosius ligos atvejus šalyje ėmėmės konkrečių veiksmų, kurių neatsisakėme visą šį laikotarpį. Sugriežtinome logistikos kontrolę, perorganizavome administracijos darbą, maksimaliai sumažinant žmogiškąjį kontaktą, ir įpratome dirbti nuotoliniu būdu“, – teigia S. Grinkevičius.

Būtent darbas nuotoliniu būdu buvo vienas rimčiausių iššūkių bendrovei, produkciją eksportuojančiai į daugelį pasaulio šalių ir aktyviai dalyvaujančiai tarptautinėse maisto pramonės parodose. Tik prasidėjus karantinui buvo sustabdytos visos darbuotojų komandiruotės, atšauktas dalyvavimas parodose Prancūzijoje, Nyderlanduose.

„Praėjęs pusmetis nestokojo iššūkių maisto pramonei, o tai paskatino pergalvoti veiklos organizavimą, įsidiegiant naujus mechanizmus, užtikrinančius sklandų bendrovės darbą nelaukiant antrosios viruso bangos Lietuvoje“, – sako UAB „Daumantai LT“ vadovas Saulius Grinkevičius.

„Internetas bei mobilusis ryšys tapo vienintelėmis priemonėmis, leidžiančiomis organizuoti administracijos darbą, o taip pat bendrauti su klientais ir partneriais iš viso pasaulio. Iki karantino tokie darbo principai buvo artimesni IT ar finansinių technologijų įmonėms, o dabar supratome, jog ir gamybos sektoriaus atstovai yra pajėgūs organizuoti darbą nuotoliniu būdu“, – sako bendrovės vadovas.

Pasak jo, bendrovėje nuo šiol taikoma ir ženkliai griežtesnė higienos kontrolė – po karantino vienkartinių kaukių bei pirštinių naudojimas darbuotojams išliko privalomas, kabinetuose įrengtos specialios pertvaros, vykdomas nuolatinis patalpų vėdinimas, sanitarinė kontrolė, papildomai dezinfekuojami visi paviršiai, bet kokie gaminiai iš įmonės ar į ją patenka tik atlikus papildomas kontrolės procedūras.

„Darbuotojų saugumas – vienas svarbiausių bendrovės prioritetų, tad apsauginių priemonių, tokių kaip kaukės, pirštinės ar dezinfekcinis skystis, atsargomis esame pasirūpinę bent trims mėnesiams į priekį, jos nuolat papildomos. Per mėnesį bendrovėje sunaudojama virš 3500 vienetų kaukių“, – kalba S. Grinkevičius, pabrėždamas, kad karantino laikotarpiu darbuotojai tapo itin disciplinuoti.

Jo teigimu, įmonė dar vasario pradžioje gerokai padidino natūralių žaliavų ir kitų ingredientų iš užsienio užsakymus, taip išvengdama gamybos trikdžių karantino laikotarpiu. Netylant kalboms apie antrąją viruso bangą šalyje padažų ir pagardų gamintojas dar vasaros pradžioje peržiūrėjo sutartis su tiekėjais ir strateginėmis žaliavomis yra pasirūpinęs daugiau nei metams į priekį, tad nesibaimina dėl reikalingų ingredientų trūkumo.

„Nors ir neturėjome galimybės tiesiogiai susitikti su tiekėjais, peržiūrėjome visas sutartis. Taip užsitikrinome sklandų tolimesnį bendradarbiavimą, pakoregavome pirkimų planus“, – sako jis.

UAB „Daumantai LT“ vadovo teigimu, karantino laikotarpiu buvo išsaugotos visos darbo vietos. Iki pandemijos pradžios bendrovė per metus suorganizuodavo virš dešimties susitikimų su potencialiais klientais visame pasaulyje, dešimtis komandiruočių, dalyvaudavo ne vienoje tarptautinėje maisto pramonės parodoje.

Panašios naujienos