Kėdainių rajono savivaldybės tarybos keturios frakcijos norėtų gauti fiksuotą darbo užmokestį, kuris gali būti apie 1 800 Eur prieš mokesčius (Valstybės duomenų agentūros duomenimis, šiuo metu galiojantis vidutinis darbo užmokestis (VDU) viešajame sektoriuje yra 1 865 Eur). Kėdainių liberalai šio klausimo nesvarstė ir pageidavimų nepateikė.

S. Grinkevičius. (Rolano Valionio nuotr.)

„Ne dėl atlygio ėjome dirbti į tarybą, todėl šio klausimo ir nesvarstėme”, – sako Kėdainių liberalų frakcijos Kėdainių rajono taryboje seniūnas Saulius Grinkevičius ir prisimena, kad jam dirbant rajono meru (2015-2019 m.), užmokesčio tarybos nariai negaudavę, jis atsiradęs praėjusioje tarybos kadencijoje (2019-2023 m.).

Lietuvos savivaldybių asociacija siekdama skaidrinti ir tobulinti išmokų savivaldybių tarybų nariams tvarką, prieš teikdama pasiūlymą LR Seimui, atliko apklausą – savivaldybių taryboms pasiūlė du variantus.

Pirmasis pasiūlytas variantas būtų – gauti fiksuotą darbo užmokestį, kuris galimai priklausytų nuo savivaldybių gyventojų skaičiaus ir svyruotų iki 1 VDU ir būtų mažinamas, dėl praleistų posėdžių. Būtų atsisakyta visų kitų išmokų (šiuo metu gaunamų kanceliarinėms išlaidoms padengti). Papildomas būtų užmokestis tarybos komitetų ir komisijų pirmininkams ir jų pavaduotojams.

Antru variantu – išliktų ta pati tvarka, kuri galioja dabar – apmokama pagal paskaičiuotą vidutinį atlyginimo dydį už dirbtas valandas plius kompensacija už kanceliarines išlaidas, nustatant ribotą sumos dydį (iki 0,2 VDU).

Kėdainių savivaldybės tarybos sekretorius gavo tarybos frakcijų pageidavimus. Pasak jo, liberalai atsakė, kad jiems tai nėra lemiantis faktorius.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcija norėtų gauti atlygį pagal antrąjį variantą.

Keturios Kėdainių rajono savivaldybės tarybos frakcijos – Valstiečių ir žaliųjų, socialdemokratų, „darbiečių” ir TS-LKD – pasisakė už pirmąjį variantą. „Taip paprasčiau būtų administruoti išmokas, neliktų neapibrėžto kiekvieno tarybos nario išlaidų kompensavimo”, – pripažįsta Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sekretorius Steponas Navajauskas.

Panašios naujienos