Šalyje sergančiųjų gripu skaičius padvigubėjo: nuo šios infekcijos mirė du žmonės, išplatintame pranešime žiniasklaidai vakar panešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), apžvelgdamas praėjusios savaitės duomenis..

Didžiausi sergamumo rodikliai yra Kėdainių rajone – 2949,72 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Kaune – 2832,13 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Panevėžyje – 2774,99 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Šilutės rajone – 2731,42 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Marijampolėje – 2692,60 atvejo 100 tūkst. gyventojų, Jonavos rajone – 2660,12 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Praėjusią savaitę mažiausias sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 liga rodiklis išliko Utenos apskrityje, didžiausias – Kauno apskrityje. Epideminis sergamumo lygis pasiektas jau 32-ose savivaldybėse, t. y. peržengta 1500 atvejų 100 tūkst. gyventojų riba, kai prieš savaitę 22 savivaldybės buvo pasiekusios epideminį lygį.

Praėjusią savaitę fiksuoti 6 697 užsikrėtimai gripu, kai savaitę anksčiau jų buvo 3 399. Taip pat ūgtelėjo ir bendras sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI), koronaviruso infekcija.

Praėjusią savaitę bendras sergamumo rodiklis siekė 1843,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų, kai dar savaitę anksčiau šis rodiklis buvo 1577,4 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Vis dėlto, palyginti praėjusios ir ankstesnes savaičių duomenis, matyti, kad pastarosiomis dienomis susirgimų gripu ir ŪVKTI skaičius padidėjo, o COVID-19 ligos atvejų registruota mažiau.

Gruodžio 12–18 d. į šalies ligonines dėl gripo buvo paguldyti 156 žmonės, iš kurių 122 priklausė 0–17 m. amžiaus grupei. Intensyviosios terapijos skyriuose buvo gydomi 6 asmenys, iš kurių 5 priklausė 2–17 m. amžiaus grupei. Hospitalizuota ir 1 nėščioji.

NVSC specialistai pataria, kaip apsisaugoti, kad artėjančias pačias gražiausias metų šventes sutiktume su savo artimaisiais sveiki:

  • Stenkitės kruopščiai plauti rankas (ne trumpiau kaip 20–30 sekundžių).
  • Nelieskite akių, nosies ar burnos, ypač nešvariomis rankomis.
  • Dažniau vėdinkite ir drėgnu būdu valykite patalpas.
  • Čiaudėdami ir kosėdami užsidenkite nosį ir burną vienkartine nosine. Panaudotas nosinaites išmeskite į šiukšliadėžę. Jeigu po ranka neturite nosinės, čiaudėkite ir kosėkite į rankovę (geriausiai į alkūnės linkį). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas.
  • Pajutę į peršalimą panašius simptomus, likite namuose, nedalyvaukite šventiniuose darbo vakarėliuose, neveskite vaikų į ugdymo įstaigas, o kreipkitės į savo šeimos gydytoją.
  • Susirgę gripu dėvėkite medicininę kaukę, kuri padės sulaikyti kvėpavimo takų sekretą kosint ar čiaudint. Slaugydami sergantį asmenį, taip pat dėvėkite medicinines kaukes.
  • Medicinines veido kaukes arba respiratorius dėvėkite viešose uždarose vietose: paslaugų teikimo vietose, renginiuose, maldos namuose, viešajame transporte ir kitose uždarose vietose, kurios prastai vėdinamos, taip pat kuriose yra didelis žmonių skaičius ir neįmanoma išlaikyti saugaus atstumo nuo kitų žmonių. Veido apsaugos priemones privaloma dėvėti asmens sveikatos priežiūros įstaigose.
  • Efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo yra skiepai, tad, jeigu dar nesuspėjote pasiskiepyti, turite galimybę tai padaryti. Itin rekomenduojama pasiskiepyti rizikos grupėms priklausantiems asmenims, siekiant išvengti gripo sukeltų komplikacijų. Dėl skiepų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Šaltinis: NVSC