Šiais metais šalyje daugėjo tiek butų, tiek gyvenamųjų namų pirkimo-pardavimo sandorių, taip pat atsigavo ir žemės sklypų rinka. Ne išimtis ir Kėdainių rajonas – čia nekilnojamo turto sandorių buvo sudaryta taip pat daugiau, palyginus su praėjusių metų statistika.

Preliminariais duomenimis, per pirmus septynis šių metų mėnesius Kėdainių rajone iš viso buvo sudaryti 867 nekilnojamojo turto sandoriai, o tai yra beveik dešimtadaliu daugiau nei praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kai buvo sudaryti 806 nekilnojamojo turto sandoriai.

Iš gyvenamųjų patalpų aktyviausia, tradiciškai, buvo butų rinka – jų pirkta-parduota 273 (pernai – 238). Gyvenamųjų namų sandoriais perleista 140 (pernai – 129). Apskritai Kėdainiuose daugiausiai įvyko žemės sklypų pirkimo-pardavimo sandorių: 368, kai 2018 m. per tą patį laikotarpį jų pirkta-parduota 7% mažiau (341). Likusieji nekilnojamojo turto sandoriai susiję su negyvenamų patalpų ar pastatų perleidimu, taip pat inžinerinių statinių pirkimo-pardavimo sandoriais.

Preliminariais duomenimis, iš viso per septynis šių metų mėnesius pirkimo-pardavimo sandoriais visoje Lietuvoje perleista beveik 75 tūkst. nekilnojamojo turto objektų, arba 7 proc. daugiau nei praėjusių metų sausį-liepą (70 tūkst.). Vien tik liepos mėnesį užfiksuota 12 tūkst. nekilnojamojo turto sandorių – dešimtadaliu daugiau nei praėjusių metų tą patį mėnesį ir 15 proc. daugiau nei šių metų birželį.

„Nekilnojamojo turto sandorių rinka liepą atšoko po birželį fiksuoto perleistų nekilnojamojo turto objektų skaičiaus sumažėjimo. Žvelgiant į visų metų tendencijas pastebimas nuosaikus rinkos augimas, kuris panašus išlieka visus metus“, – sako Registrų centro Duomenų atvėrimo skyriaus vadovas Paulius Rudzkis.

Per septynis šių metų mėnesius šalyje savininkus pakeitė daugiau kaip 20 tūkst. butų – 5 proc. daugiau nei pernai sausį-liepą, kai fiksuoti 19 tūkst. butų pardavimai. Vien per liepos mėnesį Lietuvoje parduota 3,1 tūkst. butų, arba 6 proc. daugiau nei prieš metus ir 11 proc. daugiau nei šių metų birželį.

Šiais metais visoje šalyje buvo parduota 6,5 tūkst. gyvenamųjų namų – 9,7 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu (6 tūkst.), o vien tik liepą – 1 170 (pernai liepą – 1 020, šių metų birželį – 969).

Didžiąją dalį šiemet sudaromų NT sandorių ir toliau sudaro perleisti žemės sklypai. Šiemet savininkus pakeitė daugiau kaip 37 tūkst. sklypų, arba 8 proc. daugiau nei pernai per septynis mėnesius (34,5 tūkst. sklypų). Vien tik liepos mėnesį pirkimo-pardavimo sandoriais perleista per 6 tūkst. žemės sklypų – 14 proc. daugiau nei pernai liepą (5,3 tūkst.) ir 17 proc. daugiau nei šių metų birželį (5,2 tūkst.).

Panašios naujienos