Atrodo, vos prieš keletą savaičių Kėdainių daugiakultūriame centre skambėjo ramus profesoriaus, filosofo Leonido Donskio balsas, įkvepiantis gyventi be pykčio, o štai darganotą spalio 10-osios vakarą čia pat jau skambėjo jo atminimui skirtas koncertas. 

 

Užburiančias džiazo improvizacijas po Daugiakultūrio centro skliautais atliko V. Ganelinas ir A. Gotesmanas.

Užburiančias džiazo improvizacijas po Daugiakultūrio centro skliautais atliko V. Ganelinas ir A. Gotesmanas.

Du didžiausi ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio džiazo muzikantai – iš Izraelio atvykęs Viačeslavas Ganelinas ir vilnietis Arkadijus Gotesmanas – kėdainiečius pakvietė į užburiantį improvizacijų vakarą, skirtą neseniai Anapilin išėjusio Leonido Donskio atminimui.

„Mes grojame spontanišką muziką. Kadangi džiazas nestokoja optimizmo, tai manome, jog ši muzika yra tinkama net ir paminint tokį liūdną faktą. Buvome jau senokai suplanavę, kad spalio 12 dieną surengsime mudviejų ir Petro Vyšniausko koncertą, kuriame nemažas vaidmuo turėjo tekti Leonidui Donskiui. Jis turėjo dalintis prisiminimais ir dalintis savo įžvalgomis apie džiazą. Gyvenimas tokius planus pakoregavo. Mes negalime nenusilenkti Leonido Donskio asmeniui ir šįvakar tai padarėme“, – sakė A. Gotesmanas.

Pasak V. Ganelino, džiazas yra muzika, kuri tinka įvairioms progoms, neišskiriant net liūdnų faktų.