Ganyti debesis – įkvepiantis užsiėmimas. Panevėžiečio dailininko Eugenijaus Strockio vaizduotėje ir rankose iš debesų atėję regėjimai virto nuotaikingais ir šviesiais piešiniais, kuriais pasigėrėti gali ir kėdainiečiai.

Skaidri ir lengva kaip vasaros diena akvarelinės grafikos darbų paroda nuo rugpjūčio 6 dienos veikia Kėdainių krašto muziejaus daugiakultūriame centre.  

„Dailininkas Eugenijus Strockis yra interjero dizaineris, scenografas, poetas, dirbantis, kuriantis ir gyvenantis Panevėžyje. Jau keletą pastarųjų metų kuria grafinės akvarelės technika. Jo darbai labai lengvi, nuotaikingi, šmaikštūs, šviesūs, iš tikrųjų atitinka temą „iš debesų“. Kviečiu pasigrožėti“, – sakė parodos kuratorė, Daugiakultūrio centro vadovė Audronė Pečiulytė.

Ekspoziciją sudaro lengvi, minimalistiniai, mišria grafikos technika sukurti piešiniai, perkelti ant drobės. Juose – lyg iš debesų pabirusios dailininko mintys, vizijos svajonės. Štai dangumi sklendžia dramblys, svajingai šypsosi kupranugaris, plauko aukso žuvys, debesis lesioja nematyti paukščiai, išnyra moters siluetas, šokanti balerina… Piešinius palydi trumpesni ir ilgesni, kartais – dailininko sueiliuoti, pavadinimai.

Tai pirmoji kūrėjo paroda Kėdainiuose, tačiau su mūsų miestu jį sieja bendri pažįstami ir draugai, su kuriais kartu studijavo Vilniaus dailės akademijoje ar bendravo studijų laikotarpiu. „Man patinka Kėdainių senamiestis, dažnai atvažiuoju po jį pasivaikščioti, užeinu į kavinę“, – sakė dailininkas.

E. Strockio paroda „Iš debesų“ Daugiakultūriame centre veiks iki rugsėjo 2 dienos.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.