Iki sausio 7-osios Kėdainių daugiakultūrį centrą puoš iš Josvainių kilusios teatro ir kino dailininkės Gražinos Konstancijos Remeikaitės paroda, kurioje bus galima susipažindinti su beveik keturis dešimtmečius apimančia dailininkės kūryba.
Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus menininkės gimtinėje pirmą kartą pristatys šiais metais naujai įsigytus kūrinius. Parodoje galima pamatyti per penkiasdešimt teatro spektakliams ir kino filmams kurtų kostiumų eskizų, originalius pirmojo dailininkės spektaklio „Mirties šokis“ (rež. J. Miltinis, 1973), kino filmo „Anglų valsas“ (rež. G. Lukšas, 1982) ir kabareto įkvėptos operetės „Gražioji Elena“ (rež. L. M. Zaikauskas, 1989) kostiumus.
Į parodos atidarymą atvykusi darbų autorė juokavo, kad jai kaip niekada malonu aplankyti gimtinę ir su kraštiečiais atšvęsti gimtadienį, mat ekspozicijos atidarymo išvakarėse menininkei sukako 80 metų. „Man ši paroda atrodo kaip spektaklis, tik režisieriaus trūksta. Ačiū visiems, kas atėjote ir norite susipažinti su tuo, ką aš daugelį metų kūriau“, – sakė Gražina Konstancija Remeikaitė.
G. K. Remeikaitė teatro ir kino dailininke, kostiumų kūrėja aktyviai dirbo nuo 1962 iki 2001 metų. Ji viena iš pirmųjų dizainerių 1962-aisiais pradėjusių dirbti Vilniaus modelių namuose ir taip prisidėjusių prie pirmus žingsnius žengiančios lietuviškos mados istorijos. 1973 metais G. K. Remeikaitė debiutavo kaip teatro dailininkė – sukūrė kostiumus Panevėžio dramos teatre pastatytai A. Strinbergo dramai „Mirties šokis“. Šį spektaklį režisavo Juozas Miltinis, su kuriuo dailininkė pastatė ne vieną spektaklį ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Kaip kostiumų kūrėja dailininkė prisidėjo prie profesionalaus lietuviško kino istorijos. Bendradarbiavo su žymiais Lietuvos kino režisieriais – Gyčiu Lukšu, Arūnu Žebriūnu, Algirdu Dausa ir Algimantu Kundeliu.
Gražina Konstancija Remeikaitė sukūrė kostiumų eskizų daugiau nei dvidešimčiai kino filmų ir trisdešimt šešiems teatro pastatymams.
Dailininkės kūryba 2011 metais įvertinta Vyriausybės kultūros ir meno premija.