Kėdainių daugiakultūris centras seniai bebuvo sausakimšas. Didžiulio kėdainiečių dėmesio Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse sulaukė tarptautinis, šiuolaikinės akademinės muzikos koncertas, projekto „Praeities ir dabarties muzika Lietuvos – Islandijos dialoge“ dalis. Jame pasirodė atlikėjai iš Lietuvos ir Islandijos.

IMG_7487Nepakartojamą koncertą kėdainiečiams dovanojo naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO iš Lietuvos bei kvartetas SKARK iš Islandijos, kuriuos vienija panašus požiūris į muzikos pasirinkimą ir atlikimą, dalyvavimas įvairiuose meniniuose projektuose, skirtingų socialinių grupių įtraukimas į projektus bei bendradarbiavimas su kitų sričių menininkais.

Krašto muzikos mylėtojus į koncertą, matyt, viliojo ir tai, kad jie turėjo galimybės pasiklausyti iš Kėdainių kilusio Deivido Dumčiaus grojimo. Jis jau kuris laikas violončele groja orkestre „Niko“.

Pasak projekto iniciatorių, šis muzikinis dialogas yra savotiška padėka islandų tautai už tai, kad jie būdami nedidele valstybe patys pirmieji pripažino Lietuvos valstybės nepriklausomybę 1991 metais.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.