Iki liepos 1-os dienos daugiabučių namų gyventojai turi nuspręsti, kaip rūpintis namo teritorijos švara ir tvarka, žolės šienavimu.

Nuo liepos 1-os dienos daugiabučių aplinka rūpintis turės patys gyventojai.

Nuo liepos 1-os dienos daugiabučių aplinka rūpintis turės patys gyventojai.

Paskutiniajame rajono Tarybos posėdyje patvirtinus Kėdainių miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisykles keičiasi daugia­bučių namų aplinkos priežiūros vykdytojai.
„Parengus miesto detalųjį planą, daugelis daugiabučių namų jau turi suformuotus sklypus. Daugiabučių namų savininkai, kuriems prie daugiabučių namų yra detaliuoju planu nustatyta teritorija, turi teisę atlikus kadastrinius matavimus teisės aktų nustatyta tvarka išsinuomoti ar išsipirkti žemės sklypus prie esamų pastatų. Šiuo tikslu galima kreiptis į Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Kėdainių skyrių, J. Basanavičiaus g. 36, Kėdainiai. Jei nori, gyventojai gali juos įteisinti ir patys spręsti, kaip juose tvarkytis. Tik, žinoma, norus reikia suderinti su architektais. Kėdainiečius bandome pratinti būti savojo miesto šeimininkais. O tai prasideda nuo tvarkos savame kieme. Tad yra priimtas sprendimas, kad patys gyventojai turi pasirūpinti ir namų aplinkos tvarkymu“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.
Naujosios taisyklės numato, kad gyventojai turi pasirūpinti namų aplinka, siekiančia iki 20 metrų spinduliu nuo pastatų išorinių atitvarų.

O. Kačiulio teigimu, iki liepos 1 dienos kėdainiečiai turi nuspręsti, kaip tvarkysis daugiabučių namų aplinkas.

O. Kačiulio teigimu, iki liepos 1 dienos kėdainiečiai turi nuspręsti, kaip tvarkysis daugiabučių namų aplinkas.

„Mes pasinaudojome kitų miestų patirtimi ir pakeitėme namų aplinkos priežiūros tvarką. Vasarą gyventojai turės rūpintis žolės šienavimu. Ji negalės užaugti aukštesnė negu 20 centimetrų. Taip pat svarbu savoje teritorijoje susirinkti šiukšles. Rudenį reikės sutvarkyti nukritusius lapus. Žiemą teks rūpintis sniego nukasimu. Tokie darbai nebus sunkūs ar sudėtingi. Jie gali tapti gera priemone suburti namo bendruomenes“, – sakė O. Kačiulis.
Jei gyventojai patys nenorės prižiūrėti namo aplinkos, galės samdytis šiuos darbus atliekančius asmenis ar įmones.
Iki liepos 1-os dienos daugiabučių aplinką prižiūrės seniūnijos, o vėliau seniūnijoms liks rūpintis tik viešosiomis teritorijomis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.