Vakar Kėdainiuose, prie P. Lukšio g. 3 namo skubėjo gausios ugniagesių pajėgos, pranešta apie daugiabučio rūsyje kilusį gaisrą.
Kaip informavo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė, apie tai, kad penkiaaukščio namo, antros laiptinės rūsyje yra daug dūmų, 13.42 val. pranešė moteris, kuriai paskambino gyventojai.
„Kadangi tai – daugiabutis namas, į įvykio vietą išskubėjo keli ugniagesių ekipažai. Po keturių minučių į nurodytą vietą atvykę ugniagesiai gelbėtojai apžiūrėjo rūsio patalpas, buvo jaučiamas dūmų kvapas. Paaiškėjo, kad degė kraunamas elektrinis paspirtukas. Ugnis buvo gesinama panaudojant aukšto slėgio švirkštą.
Įvykio metu stipriai apdegė paspirtukas, aprūko rūsio sienos bei lubos. Numalšinus liepsnas, buvo atidaryti 1 ir 2 laiptinių langai, rūsio langai, patalpos išvėdintos.
Gyventojų evakuoti neprireikė. Gaisras galimai kilo dėl transporto priemonės elektros instaliacijos gedimo. Įvykis tiriamas“, – informavo ugniagesių atstovė spaudai.
Kaip išvengti tokių gaisrų?
Norint išvengti nelaimės, pirmiausia reikia išsamiai susipažinti su elektrinio įrenginio gamintojo techniniais reikalavimais prietaiso eksploatacijai ir jų laikytis.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento specialistų teigimu, tinkamai naudojamos ličio jonų baterijos yra saugios, tačiau rimtą gaisro pavojų kelia baterijų mechaniniai pažeidimai, netinkamas įkrovimo režimas, per daug intensyvus naudojimas.
Pagrindiniai požymiai, kad baterija gali užsidegti yra šie: baterija yra išsipūtusi, matomi mechaniniai pažeidimai (pažeistas korpusas, deformacijos), įkraunant labai stipriai kaista, kibirkščiuoja.
„Elektrinius paspirtukus, riedžius ar dviračius patariame naudoti atsargiai, kad baterijos nepatirtų smūgių ar nebūtų kitaip mechaniškai pažeistos. Taip pat būtina vengti drėgmės poveikio, todėl nerekomenduojama važinėti elektriniais paspirtukais ar dviračiais lyjant. Ypač svarbu baterijas įkrauti tinkamais ir tvarkingais krovikliais, laikytis gamintojo nustatyto įkrovimo režimo, nepalikti krautis per naktį“, – pataria specialistai.
Atkreipiamas dėmesys, kad įkraunant elektrinius prietaisus būtina pasirūpinti, kad arti nebūtų degių daiktų ir medžiagų. Įkraunamų paspirtukų ar dviračių nederėtų statyti prie išėjimo ir patalpų durų, kad netikėtai kilęs gaisras neužblokuotų evakuacijos kelio. Negalima įkraunamų daiktų palikti be priežiūros.
„Kėdainių mugės“, PAGD ir Kauno PGV inf.
Asociatyvi nuotr.