Bėda ūkininkams. Ruošiant žiemai pašarus gyvuliams, rūpesčių kyla ne tik dėl staiga besikeičiančių oro sąlygų, bet ir dėl pašaro sandėliavimo. Į daržines sukrautas šienas ima kaisti, kartais ir užsidega. Taip vakar nutiko Gudžiūnuose.

„Pranešimas apie tai, kad Gudžiūnų k., Krakių g. daržinėje dega šieno rulonai gautas apie pirmą valandą dienos.

Atvykus ugniagesiams, medinės daržinės viduje (12×20 m dydžio) smilko 25 vnt. rulonų (šieno ir šiaudų), sklido žiežirbos. Ūkininkas su krautuvu išvežė rulonus į lauką. Teko 21 ruloną išardyti ir perlieti vandeniu. Gaisras likviduotas panaudojus du švirkštus „B“.

Svarbiausia, kad nuo ugnies buvo išsaugotas ūkinis pastatas– daržinė, liko ir 4 rulonai pašaro. Gaisras galimai kilo dėl savaiminio medžiagų užsidegimo“, – teigia Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Eglė Ruchajienė.

Kaip teigia specialistai, panašios nelaimės įvyksta dėl to, kad ūkininkai, galbūt, per didžiulę skubą, į daržines sukrauna drėgnoką šieną arba šienas per standžiai susukamas į rulonus, arba saulėje įkaitę rulonai sukraunami į daržinę, kurioje nėra pakankamos ventiliacijos, tuomet ir įvyksta savaiminis užsidegimas. Ūkininkai turi atkreipti į tai dėmesį ir imtis priemonių nelaimei už akių užbėgti, nes jei laiku nepastebima, kad šienas ėmė kaisti, gali užsidegti ir visas pastatas, nuostoliai gali būti didžiuliai.

,,Kėdainių mugės“ ir PAGD prie VRM Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos