Darbo partijos braižas Kėdainių rajono savivaldybės taryboje jau išryškėjo. Dalinantis opozicijai priklausančius postus, visų trijų komitetų ir komisijų – Kontrolės, Etikos ir Antikorupcijos – pirmininkus, aplenkdami kitą opozicinę frakciją, sau pasiskyrė “darbiečiai”.

Dvi opozicijos ar viena?

Darbą pradėjus naujos kadencijos Kėdainių rajono savivaldybės tarybai, Kėdainių liberalų frakcija, “valstiečiai” ir socialdemokratai sudarė koaliciją ir valdančiąją daugumą taryboje.

Mažuma likę praėjusios kadencijos valdantieji Paulius Aukštikalnis, Arūnas Kacevičius ir Afredas Hofmanas pasiskelbė opozicine frakcija.

Po to opozicine pasiskelbė ir pagal Darbo partijos sąrašą į savivaldybės tarybą patekusių šešių tarybos narių frakcija.

DP atstovas: „Tiesiog – mūsų daug ir mes nusprendėm…“

Darbo partijos sąrašo atstovų „užgrobimas“ visų įmanomų postų suglumino ne vieną savivaldybės tarybos narį.

iš kairės pirmoje eilėje: savivaldybės tarybos nariai konservatoriai Kęstas ir Lina Šlamai, liberalės Jūratė Judickienė ir Sandra Barzdienė. („K. m.” archyvo / fotografas R. Valionis)

Švietimo ir kultūros komitete konservatorė Lina Šlamienė kreipėsi į Darbo partijos atstovą:

„Ar kvietėte tartis iš kitos opozicinės frakcijos atstovus dėl delegavimo į komisijų ir komitetų vadovus?“ – klausė L. Šlamienė kolegos tarybos nario Arno Argusto.

Iš kairės: A. Argustas ir P. Aukštikalnis.

„Manau, kad šis klausimas turėtų būti užduotas opozicijos lyderei (t. y. Indrei Fiodorovai – red. past.),- atsakė DP sąraše į tarybą išrinktas A. Argustas. – O šiaip, kad mūsų yra daug, mes tiesiog nusprendėm viduj ir tiesiog mes nesiūlėm“.

S. Grinkevičius: „Negražiai atrodo, kai viena frakcija sprendžia ir siūlo visus kandidatus“

Tarybos posėdyje, „darbiečiams“ paskelbus apie sau prisiskirtus Kontrolės komiteto, Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkų postus, o „atstumtiesiems“ nuolankiai tylint, ilgametis tarybos narys, buvęs meras liberalas Saulius Grinkevičius išsakė savo nuomonę.

S. Grinkevičius. (Rolano Valionio nuotr.)

„Labai negražiai man pasirodė vienos opozicijos frakcijos lyderio pasiūlymas dėl kandidatų į šių trijų komitetų pirmininkus, – sakė S. Grinkevičius. – Kalbu ne apie personalijas, bet apie darbo principą. Juk yra dar viena opozicine pasiskelbusi frakcija. Tikrai labai negražu, kai viena Darbo partijos frakcija sprendžia ir siūlo visus kandidatus“.

Pasak didžiausią patirtį rajono taryboje turinčio S. Grinkevičiaus, bent vienai komisijai ar komitetui vadovauti „darbiečiai“ turėjo pasiūlyti kitos frakcijos atstovui.

„Darbietės“ akibrokštas

Nors ir nebuvo vertinamos į postus skiriamos personalijos, „darbiečių“ lyderė Indrė Fiodorova suskubo teisintis, mušėsi į krūtinę, kad bendrauja su visais, tačiau nepaaiškino, kodėl nebuvo pakviesti kitos frakcijos atstovai.

Jaunoji politikė drąsiai pareiškė, kad kritiškai jų darbo stilių vertinančio patyrusio politiko nuomonė yra „visiškas melas“.

Jaunai politikei nuskambėjo pasiūlymas rinkti žodžius ir kalbėti labai atsakingai.

(Viršelio nuotr. – Kėdainių r. savivaldybės)