Geras darbuotojas – aukso vertės. Norintysis įsidarbinti turi turėti ne tik teorinių žinių bagažą, bet ir asmeninių savybių, tokių kaip noras dirbti, drąsos tobulėti ir pasiekti daugiau. Tą akcentavo rajono maisto pramonės sektoriaus darbdaviai susitikime su Kėdainių profesinio rengimo centro (PRC) mokiniais.

Susitikime su darbdaviais Kėdainių profesinio rengimo centro maisto pramonės darbuotojo specialybės mokiniai domėjosi įsidarbinimo ir karjeros galimybėmis rajono maisto pramonės įmonėse.

Susitikime su darbdaviais Kėdainių profesinio rengimo centro maisto pramonės darbuotojo specialybės mokiniai domėjosi įsidarbinimo ir karjeros galimybėmis rajono maisto pramonės įmonėse.

Kėdainių PRC susitikimus su darbdaviais organizuoja nuolat, mat tai svarbu abiem pusėms: centre besimokantys maisto pramonės skyriaus mokiniai įmonėse atlieka mokomąsias praktikas. Vėliau dažnas jaunuolių šiose įmonėse pasilieka dirbti. Tačiau ar darbdaviai visada patenkinti mokinių teoriniu pasiruošimu ir turimomis kompetencijomis? Ar užtenka mokymosi įstaigoje gautų įgūdžių?

Nauda tiek centrui, tiek darbdaviams
„Susitikimai svarbūs abiem pusėms. Centre apsilankė rajone veikiančių maisto pramonės įmonių vadovai ar atstovai, su kuriais buvo aptartos mokyklos absolventų kompetencijos, įgūdžiai, teirautasi, ko pasigenda įmonių atstovai, ką būtų galima tobulinti ugdymo procese. Mums labai svarbi darbdavių nuomonė, ką mums mokymosi programose reiktų koreguoti. Visa tai tik į naudą mūsų mokiniams“, – sakė Kėdainių PRC direktorius Dangiras Kačinskas ir pridūrė, kad savo pastebėjimus ir pageidavimus vadovams išsako ir centro darbuotojai bei mokiniai.
Pasak direktoriaus, mūsų rajone yra gausu ne tik maisto pramonės, bet ir maitinimo įstaigų, kuriose centro absolventai gali įsidarbinti. „Kavinėms, restoranams yra ruošiami virėjai, padavėjai, o maisto perdirbimo įmonėms – maisto pramonės darbuotojai“, – sakė direktorius.
Tokie susitikimai su darbdaviais yra rengiami nuolat. Neseniai buvo susitikta su statybos sektoriaus atstovais, su kuriais buvo aptarti panašūs klausimai.

Numatoma infrastruktūros modernizacija
Dažnoje įmonėje darbas yra kompiuterizuotas – pažangiose rajono įmonėse darbas vyksta ne tik rankomis, bet ir kompiuteriais, todėl centro mokiniai turi būti susipažinę su kompiuterizuotos įrangos naudojimosi pradmenimis. Artimiausiu metu planuojama teikti paraiškas gauti Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansavimą ir palaipsniui atnaujinti bei modernizuoti mokymosi bazę.
„Mūsų bendruomenė – administracijos darbuotojai, mokytojai – atsakingai žiūrime į ateitį, todėl rengiame projektus finansavimui gauti. Pirmiausia tikimės atnaujinti maisto pramonės ugdymo bazę – numatoma įsigyti pažangios, naujos įrangos, su kuria besipraktikuodami mokiniai vėliau galėtų lengviau įsilieti į įmonių darbą“, – sakė D. Kačinskas. Preliminariai tikimasi gauti apie pusantro milijono eurų.
Centras bendradarbiauja ir suteikia galimybę savo mokiniams atlikti praktikas daugumoje rajone veikiančių stambių maisto pramonės įmonių – AB „Nordic Sugar Kėdainiai“, UAB „Linas Agro“, UAB „Vikeda“, AB „Krekenavos agrofirma“, AB „Kėdainių grūdai“ ir kitose įmonėse, taip pat bendradarbiaujama su rajone veikiančiomis kavinėmis, restoranais, kepyklėlėmis.

Kėdainių profesinio rengimo centro absolventas Arvydas Štuikys po mokomosios praktikos pasilikęs dirbti įmonėje „Daumantai LT“. Nors savo darbinę karjerą vyras pradėjęs nuo žemiausio laiptelio, šiuo metu jis užima meistro pareigas: „Dirbti pradėjau prieš 11 metų. Labai stengiausi, kad pasilikčiau, nenorėjau būti prastesnis už kitus. Darbu esu patenkintas.“

Kėdainių profesinio rengimo centro absolventas Arvydas Štuikys po mokomosios praktikos pasilikęs dirbti įmonėje „Daumantai LT“. Nors savo darbinę karjerą vyras pradėjęs nuo žemiausio laiptelio, šiuo metu jis užima meistro pareigas: „Dirbti pradėjau prieš 11 metų. Labai stengiausi, kad pasilikčiau, nenorėjau būti prastesnis už kitus. Darbu esu patenkintas.“

Geriausi – į „Daumantai LT“
Bene vaisingiausias ir ilgaamžiškiausias bendradarbiavimas tebesitęsia su pagardų gamintoja UAB „Daumantai LT“.
Pasak bendrovės direktoriaus Roberto Neimonto, bendraujama ne vienerius metus.
„Praktikantų sulaukiame nuolat – džiugu, kad pas mus ateina išties motyvuoti, geri, darbštūs, drąsūs mokiniai, jie – labai imlūs mokslui, noriai mokosi. Džiaugiamės ne tik dėl sklandaus tarpusavio bendradarbiavimo, bet ir mūsų įmonėje toliau dirbti pasilikusiais Kėdainių PRC absolventais. Vienas jų – Arvydas Štuikys, mūsų įmonėje pradėjo darbą būdamas paprastu darbininku. Šiandien jis dirba meistru. Tad darbuotojui turint noro dirbti, ambicijų pasiekti galima išties nemažai. Mes stengiamės sudaryti visas galimybes mokytis“, – sakė „Daumantai LT“ direktorius.
Pasak maisto pramonės produktų gamybos technologijos vyresniosios profesijos mokytojos Zofijos Tumpickienės, visus gabius, motyvuotus ir darbščius mokinius stengiamasi nukreipti būtent į „Daumantai LT“ gamyklą.
„Grįžęs iš ten dažnas jaunuolis šios profesijos subtilybių mokosi toliau – pasirenka studijas kolegijose. Mūsų mokiniai labai vertina šią įmonę“, – kalbėjo mokytoja.

Praktikantų būna visokių
Centro praktikantus priima ir Daivai Gronskienei priklausanti kepyklėlė „Kepinių namai“.
„Mūsų įmonėje praktiką atliko seniau, atlieka ir dabar ne vienas centro mokinys. Keli jų pasiliko dirbti mūsų įstaigoje. Su praktikantais sekasi įvairiai – su vienais geriau, su kitais blogiau. Mes, darbdaviai, esame reiklesni nei mokymo įstaiga. Manau, svarbu ne tik mokinio pasiruošimas, bet ir jo nusiteikimas dirbti“, – sakė D. Gronskienė.
Šioms mintims pritarė ir mokytoja Z. Tumpickienė, todėl centre mokiniai mokomi ne tik teorinių žinių, bet ir tobulinami asmeniniai įgūdžiai, kurie gali padėti jaunuoliams įsilieti į naują darbo kolektyvą. „Maisto pramonės darbuotojui yra svarbios įvairios savybės, tokios kaip sąžiningumas, komunikabilumas, darbas komandoje, ne tik darbiniai įgūdžiai.“ – sakė ji.

Darbe turi įrodyti, kad yra geriausi
Šiuo metu Kėdainių PRC mokosi apie 700 mokinių. Pramonės ir paslaugų skyriuje mokosi apie 300 mokinių. Maisto pramonės darbuotojo specialybė pradėta ruošti nuo 2003 metų – per visą šį laikotarpį išleista 13 grupių mokinių. Mokiniai dalyko mokosi trejus metus, praktika pradedama nuo pat pirmojo kurso. Tiesa, pirmaisiais metais ji trunka vos kelias valandas. Paskutiniais metais centro ugdytiniai atlieka ilgalaikę praktiką, kurios metu jaunuoliai įsilieja į darbininkų gretas ir dirba kartu su visais.
„Darbe yra konkurencija. Jūs, norėdami gauti gerai apmokamą darbą, dirbti geroje aplinkoje bei darbo vietoje, turite konkuruoti, turite įrodyti, kad esate geriausi“, – į susitikimą susirinkusiems auklėtiniams sakė centro praktinio mokymo vadovas Steponas Navajauskas.

Panašios naujienos