Du triuškinančius pralaimėjimus iš eilės Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ patyrė „Betsafe-LKL čempionate praėjusią savaitę. O turnyro lentelėje iš šeštos vietos nusileido į aštuntą.

Praėjusį trečiadienį 22 taškais pralaimėjęs Panevėžio „Lietkabeliui“, sekmadienį dar didesniu – 35 taškų – skirtumu buvo sutriuškintas Kauno „Žalgirio“. Rungtynės „Žalgiris“ – „Nevėžis“ Kaune baigėsi rezultatu 94:59 (27:10, 17:14, 30:25, 20:10).

“Nevėžiui-Optibet“ tai buvo pirmosios šio sezono rungtynės su „Žalgiriu“. O jaunimu pasikliovęs “Žalgiris” neturėjo vargo su svečiais iš Kėdainių.

Kėdainių klubas priešintis pajėgė tik 3 pirmąsias rungtynių minutes, po kurių pirmavo 10:8.

Kai aikštės šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą ir nebeleido „Nevėžiui-Optibet“ pasižymėti net 10 minučių, 26:0 per šią atkarpą spurtavęs „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 34:10.

Po pertraukos Kauno ekipa neatsipalaidavo ir tęsė varžovų iš Kėdainių triuškinimą, o nuskambėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei užtikrintą pergalę.

Nė vienas iš pagrindinės „Žalgirio“ rotacijos žaidėjų nerungtyniavo ilgiau nei 20 minučių. Lyderius pataupęs ir jaunimu pasitikėjęs Kauno „Žalgiris“ (12-1) savaitę baigė nesudėtinga pergale „Betsafe-LKL“ čempionate.

„Žalgiris“ suteikė poilsio Thomasui Walkupui, o tai leido komandoje debiutuoti Mantui Rubštavičiui. Neeilinį šansą gavęs 18-metis gynėjas per 18 minučių pelnė 3 taškus (0/3 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, 3 kartus suklydo, 5 kartus prasižengė ir surinko -5 naudingumo balus.

Ant parketo Kauno klubo gretose išbėgo ir 16-metis Paulius Murauskas, o rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo po 14 taškų įmetę Marius Grigonis bei Karolis Lukošiūnas. Naudingiausiai žaidė 28 naudingumo balus surinkęs Martinas Gebenas, kuris pelnė 12 taškų ir atkovojo 15 kamuolių.

Davido Gale’o kariauna patyrė devintąjį pralaimėjimą iš eilės. Skaičiuojant ir Citadele-KMT mačus, „Nevėžis-Optibet“ paeiliui krito jau vienuoliktą kartą.

„Buvome apžaisti. Mūsų talentingiausi vyrukai dar tik įsivažiuoja. Vis dar neturime dviejų geriausių savo gynėjų. Nepaisant to, tris kėlinius žaidėme gana kietai. Nesivaržėme tik ketvirtajame. To daryti negalime. Kai kurie žaidėjai rungtyniauja dėl savęs, o taip rungtynių laimėti neįmanoma“, – spaudos konferencijoje apgailestavo D. Gale’as.

Žalgiris“: Marius Grigonis ir Karolis Lukošiūnas po 14, Rokas Jokubaitis 13 (7 rez. perd.), Martinas Gebenas 12 (15 atk. kam., 5 rez. perd., 28 n.b.).

Nevėžis-Optibet“: Panagiotis Kalaitzakis 15, Sedrickas Barefieldas 14, Grantas Vasiliauskas 10, Arielis Hukporti 9.

Kitas „Betsafe-LKL“ čempionato rungtynes Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ turėtų žaisti rytoj, trečiadienį, sausio 27 d., Kėdainiuose su Klaipėdos “Neptūnu”. Tiesioginė rungtynių transliacija internetu per Delfi.lt. Pradžia 17:30 val.