„Optibet A lygos“ autsaiderių akistatoje 20 turo rungtynėse Alytuje, praėjusį penktadenį, Alytaus „Dainavai“ nepavyko išlaikyti įvarčio pranašumo prieš Kėdainių „Nevėžio“ klubą – rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:0).

Susitikime dominavę alytiškiai pirmavo po Saido Hamuličiaus įvarčio, bet nesugebėjo įtvirtinti savo persvaros. Mačo gale „Nevėžį“ išgelbėjo Juliaus Kasparavičiaus realizuotas baudinys.

Gelbėjo vartininkas

„Dainava“ rungtynes pradėjo užtikrinčiau ir dažniau rezgė atakas prie varžovų vartų. 14 minutę šeimininkai turėjo pirmą realią progą įmušti – po puikaus S. Hamuličiaus perdavimo iš aikštės gilumos, į priekį sprintavęs Cyrille‘as Tchayi Tchamba nesugebėjo įveikti „Nevėžio“ vrtininko Sergijaus Melašenkos, kuris blokavo smūgį.

Žaisdamas antruoju numeriu, „Nevėžis“ varžovams bandė atsakyti tolimais šūviais, tačiau Alexo Kyeremeh ir Motiejaus Burbos smūgiuoti kamuoliai skriejo šalia vartų konstrukcijos.

Pirmas kėlinys – dzūkų

Dzūkai kokybišką žaidimą 28 minutę įprasmino įvarčiu. Šalia baudos aikštelės prieigų tarpusavyje trumpais perdavimais gražiai sužaidė C. Tchayi Tchamba ir S. Hamuličius, o pastarasis sėkmingai smūgiavo į kairįjį vartų kampą. Praleidę įvartį kėdaniečiai įjungė aukštesnę pavarą, bet tai nevirto rimtesnėmis progomis ar didesniu pavojumi prie „Dainavos“ vartų – kėlinys baigėsi šeimininkų pranašumu.

Antras kėlinys – kėdainiečių

Antrajame kėlinyje realių progų prie abiejų vartų komandos turėjo mažai. Alytaus ekipa užtikrintai kontroliavo kamuolį ir 72 minutę galėjo padvigubinti pranašumą. Kampinio situacijoje Akimas Sairinenas atrado patogią poziciją smūgiui galva, bet nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus.

84 minutę „Nevėžiui“ atsirado puiki galimybė įmušti ir kėdainiečiai ja pasinaudojo. Po sumaišties baudos baudos aikštelėje, šeimininkų žaidėjas Shunas Maeta sužaidė ranka ir teisėjas paskyrė baudinį. Jį stipriu smūgiu realizavo J. Kasparavičius.

Vietos nepasikeitė

Per likusį laiką alytiškiai dar kilo į paskutinį šturmą, bet bandymai įmušti buvo bevaisiai. Dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1. Penkis kartus iš eilės nelaimėjusi „Dainava“ (15 tšk.) žengia devintoje vietoje ir dviem taškais atsilieka nuo Gargždų „Bangos“ futbolininkų. Tuo tarpu „Nevėžis“ (9 tšk.) išlieka lentelės dugne.

„Nevėžio“ sudėtis rungtynėse su dzūkais

Vartininkas Sergij Melašenko, (Nr. 6) Biliaminu Nurudeen, (4) Tomas Rakašius, (99) Karolis Rukuiža, (18) Soichiro Suzuki, (23) Motiejus Burba, (2) Janis Krautmanis, (9) Evaldas Kugys, (15) Alex Kyeremeh, (22) Arminas Lukoševičius, (7) Julius Kasparavičius.

Atsarginiai žaidėjai: (Nr. 34) Robertas Granauskas, (3) Sultan Kabdrachimov, (91) Mindaugas Butkus, (20) Peter Eletu, (27) Kipras Obolevičius, (17) Junior Timite, (35) Rokas Župerka, (13) Lukas Berednikovas.

Išvyko, atvyko

Kėdainių „Nevėžis” savaitgalį pranešė, kad komandą palieka gynėjas Martynas Medelinskas ir išvyksta svetur. Žaidėjas pasirašė sutartį su Belgijos 3 lygos futbolo komanda.

M. Medelinskas.

Tačiau klubas stiprina gynybos grandį – pasirašė sutartį iki sezono pabaigos su 22 metų vidurio gynėju Biliaminu Abiola Nurudeen iš Nigerijos.

Futbolininkas savo karjerą pradėjo gimtinėje, šių metų pradžioje atvyko į Lietuvą ir pusmetį atstovavo futbolo klubo „Garliava“ ekipai LFF II lygoje.

Būdamas 20-ies B. A. Nurudeena dalyvavo U-23 Nigerijos rinktinės peržiūroje. Gynėjas pasižymi fizinėmis savybėmis, žaidimu abiejomis kojomis bei kita charakteristika.

FK „Nevėžis“ klubo vadovas Saulius Skibiniauskas (nuotraukoje – dešinėje) pairašė sutartį su B. A. Nurudeen.

Kas toliau?

Kitas, 28 turo, „Optibet A lygos“ rungtynes Kėdainių „Nevėžis“ žais liepos 17 d., 19 val. žais Kaune, LFF Kauno treniruočių centro stadione (Aukštaičių g. 51, Kaunas) su Kauno „Hegelmann Litauen“.

LFF treniruočių stadione „Nevėžis” žais kitas rungtynes.