Prezidento pareigos – atsakingos, garbingos, todėl daugelio vaikų svajonė – tapti prezidentu. Šalies prezidentu. Tačiau prezidentu galima tapti ir būnant jauno amžiaus. Siūlome susipažinti su dviem aktyviomis merginomis – Agota ir Silvija, kurios, nors ir jauno amžiaus, jau gali didžiuotis esančios savo mokyklų prezidentėmis. 

„Ryto“ progimnazijos mokinių prezidentė Agota (centre) šias atsakingas pareigas eina jau ilgiau nei metus, tačiau tikina, kad būti mokinių atstove jai labai patinka. Nuotraukoje – kartu su rinkiminės kampanijos į prezidento postą palaikymo komanda.

„Ryto“ progimnazijos mokinių prezidentė Agota (centre) šias atsakingas pareigas eina jau ilgiau nei metus, tačiau tikina, kad būti mokinių atstove jai labai patinka. Nuotraukoje – kartu su rinkiminės kampanijos į prezidento postą palaikymo komanda.

Nors pareigos ir įpareigojančios, tačiau merginos ne tik puikiai eina jiems patikėtas pareigas, bet ir yra geriausiais pažymiais besimokančios mokinės.

Pareigos visai nesunkios
Agota Malinauskaitė „Ryto“ progimnazijos mokinių prezidentės pareigas eina jau beveik pusantrų metų. Tačiau, pasak merginos, tai jai nesukelia jokių papildomų sunkumų – priešingai, buvimas mokinių atstove jai teikia labai daug džiaugsmo.
„Mokinių prezidento pareigos yra gana plačios – reikia stengtis užtikrinti moksleivių gerovę mokykloje, atstovauti jiems rajone ir už jo ribų, taip pat spręsti mokiniams mokykloje iškilusias problemas, prisidėti prie renginių organizavimo ir aktyviai juose dalyvauti. Aišku, reikia spręsti įvairias problemas, ruošti kalbas įvairiems renginiams, tačiau visa tai man labai patinka“, – sakė A. Malinauskaitė.

Pagrindinė užduotis – stadiono remontas
Paklausta, kokių lūkesčių turėjo prieš kandidatuodama į mokyklos prezidento postą, mergina teigė jų turėjusi išties nemažai, tad dabar juos visus stengiasi įgyvendinti.
„Kaip ir kiekviena kandidatė, turėjau nemažų planų ir lūkesčių, kuriuos stengiuosi įgyvendinti. Prieš tapdama mokinių prezidente pažadėjau spręsti mokiniams iškilusias problemas, organizuoti įdomius renginius, tačiau mano pagrindinė užduotis – įdėti visas pastangas, kad būtų sutvarkytas mokyklos stadionas, kuris dabar yra labai prastos būklės, – pasakojo mergina. – Šį sumanymą labai norėjau realizuoti, todėl praėjusį mėnesį su dviem atstovėmis iš mokinių tarybos nuėjome pas rajono merą Saulių Grinkevičių. Sužinojome, kad Kėdainių miestui šiemet nėra skirta lėšų mokyklų stadionams ir aplinkai tvarkyti, todėl artimiausiu metu „Ryto“ progimnazijos stadionas nebus sutvarkytas“, – sakė A. Malinauskaitė. Galbūt stadioną sutvarkyti pavyks apie 2018 metus – tuomet planuojami Kėdainių rajono mokyklų stadionų tvarkymo darbai. Iniciatyvi, aktyvi ir veikli mergina siūlo įvairių renginių idėjas, prisideda prie jų organizavimo.

Traukia ir astronomija
Jaunoji mokyklos prezidentė, paklausta apie savo ateitį, tikino dar tiksliai nežinanti, su kuo sies savo ateitį, tačiau jai įdomūs tikslieji mokslai.
„Dar tiksliai nežinau, su kuo siesiu savo ateitį, tačiau norėčiau mokytis kažką susijusio su fizika, chemija, biologija ir astronomija. Kol kas politikos savo gyvenime nematau, tačiau nežinau, gal nuomonė pasikeis“, – šypsosi Agota, šiuo metu einanti į aštuntą klasę.

Žaviai besišypsanti Silvija mokinių prezidente yra vos mėnesį, tačiau yra kupina idėjų, kaip gimnazijos mokinių laisvalaikį padaryti žymiai įdomesnį ir prasmingesnį.

Žaviai besišypsanti Silvija mokinių prezidente yra vos mėnesį, tačiau yra kupina idėjų, kaip gimnazijos mokinių laisvalaikį padaryti žymiai įdomesnį ir prasmingesnį.

Pareigas eina tik mėnesį
Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos mokinių tarybos pirmininke vos prieš mėnesį išrinkta trylikametė Silvija Rybelytė. Mergina yra ne tik gimnazijos mokinių atstovė, bet ir aktyvi ir veikli įvairių būrelių narė.
„Mokyklos prezidente esu dar labai neilgai – gerą mėnesį. Kovo pradžioje iš naujo buvo perrenkamas mokyklos pirmininkas ir reikėjo naujo kandidato. Ir tada aš pagalvojau, kad man tiktų šios pareigos. Pasiryžau kandidatuoti“, – šyptelėjo ji. Kartu gimnazijos prezidento posto siekė dar vienas gimnazijos mokinys, tačiau prezidentu išrinkta Silvija. Vyko mokyklos mokinių tarybos susirinkimas ir balsavo po vieną kiekvienos klasės atstovą.
Mergina tikino, kad ji nebijanti viešai kalbėti, bendrauti su kitais mokiniais, mokytojais, galinti prisiimti atsakomybę, tad šios pareigos jai netaps našta, o greičiau gera savirealizacija.

Patinka į veiklas įtraukti kitus
Krakių M. Katkaus gimnazijos septintokė kupina įvairių renginių idėjų. „Noriu, kad renginiai būtų linksmi, į juos galėtų įsitraukti visa mokyklos bendruomenė. Pavyzdžiui, viena idėjų – „Tvisterio“ varžybos, net neabejoju, kad mokiniams būtų smagu. Taip pat visi mėgsta diskotekas, bet mūsų mokykloje diskoteka vyksta tik vieną kartą per metus, per karnavalą. Galvoju, kad būtų puiku rengti dar vieną diskoteką mokslo metų pabaigoje. Žinoma, labai įdomu rengti ir organizuoti įvairias akcijas“, – šypsojosi mergina ir pridūrė, kad jai patinka organizuoti, kurti, įtraukti į veiklą ir kitus žmones. Todėl mergina ateityje save įsivaizduoja kaip renginių organizatorę.
„Noriu kitiems suteikti džiaugsmo, linksmumo, kitiems duoti kažko naujo“, – šypsosi Silvija.

Mokosi muzikos mokykloje, lanko šokių, teatro būrelį
Aktyvi mergina yra ne tik savo mokyklos mokinių prezidentė, bet ir aktyvi įvairių būrelių narė, be to, mokosi groti ir dviem muzikos instrumentais.
„Kėdainių muzikos mokyklą lankau ketvirtus metus, bet esu jau penktokė. Groju pianinu ir antrus metus – fleita. Lankau du šokių būrelius – liaudies bei šiuolaikinių šokių. Taip pat pradėjau lankyti ir dramos būrelį – mokytoja paprašė pagalbos kuriant spektaklį apie žydus (mat šie metai yra minimi kaip žydų holokausto metai). Dalyvauju ir folkloro ansamblio veikloje“, – pasakoja Silvija ir priduria, kad visur suspėjanti. Be to, ji labai gabi mokinė. „Mokslai man sekasi puikiai – esu pirma mokykloje“, – šypteli jaunoji M. Katkaus gimnazijos mokinių tarybos pirmininkė Silvija.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.