Dantenų uždegimas arba kitaip gingivitas yra dažna burnos ertmės liga, kurią sukelia bakterijų susikaupimas ant dantų ir dantenų. Jei negydoma – ši būklė gali progresuoti į periodontitą – sunkesnę dantenų ligą, kuri gali lemti net dantų netekimą.
Kai kurie šią problemą bando naikinti naminiais metodais. Visgi, dantų uždegimą mažinti naminiais būdais nėra rekomenduojama. Nors kai kurie natūralūs produktai gali suteikti laikiną palengvėjimą – jie nepakeis profesionalios odontologo pagalbos. Juk dantenų uždegimas yra tikrai rimta problema.
Specialisto pagalba yra svarbiausia
Nors yra labai daug įvairiausių gydymo metodų, kurie gali būti praktikuojami namuose, tačiau visada pirmiausia reikia apsilankyti pas specialistą, kadangi jis tiksliai identifikavęs problemą pasiūlys ir labiausiai tinkamą gydymo metodą.
Taip pat specialistas su inovatyvia įranga pašalins apnašas ir akmenis, kurie yra pagrindinė dantų uždegimo priežastis. Prireikus, odontologas paskirs antibiotikus ar kitus vaistus, kurie padės kovoti su infekcija. Atminkite, kad negydomas dantų uždegimas gali progresuoti į periodontitą ir sukelti rimtų sveikatos problemų. Taigi, nelaukite, negydykite pats, o kuo skubiau ieškokite pagalbos, kuri gali padėti išspręsti šią gana rimtą problemą.
Ką galite daryti namuose, kol laukiate vizito pas odontologą?
Visgi, kartais specialistai ne visada gali priimti apžiūrai bei gydymui čia ir dabar. Tokiu atveju namuose galite imtis kelių paprastų priemonių, kurios turėtų padėti sumažinti uždegimą ir tuo pačiu kylančius skausmus. Burnos skalavimas šiltu druskos tirpalu – vienas iš efektyviausių metodų. Jis turėtų padėti sumažinti skausmą ir patinimą. Puikiai pasitarnaus šaltų kompresų dėjimas. Šaltis gali sumažinti patinimą. Be recepto įsigyjami vaistai nuo skausmo gali padėti palengvinti diskomfortą. Gerkite ibuprofeną ir ramiai laukite vizito pas specialistą. Tiesa, šie metodai yra tik laikini ir negali išgydyti dantų uždegimo.
Nebegalima laukti…
Dantenų uždegimo lygis gali būti labai skirtingas. Jeigu:
- jaučiate stiprų skausmą;
- dantenos labai patinęs;
- iš dantenų teka pūliai;
- dantys tapo laisvi.
Reiškia, kad problema jau yra didelė, tad reikės uolaus gydymo, kuris padės nugalėti uždegimą su visomis jo pasekmėmis. Svarbiausia yra reguliariai prižiūrėti dantis, kad sumažėtų bet kokia galima uždegimo rizika. Būtinai reguliariai valykite dantis, naudokite dantų siūlą, apsilankykite pas odontologą profilaktiniams patikrinimams ir išbandykite burnos irigatorius. Visa tai padės apskritai išvengti uždegimo ir net nežinoti, kad tokia problema kaip gingivitas – egzistuoja.
Dantų sveikata yra labai svarbi bendrai organizmo sveikatai. Nedelskite kreiptis į odontologą, jei pastebite bet kokius dantų ar dantenų pokyčius.
Iliustracija – unsplash.com
Užs. Nr. 389.