Kelinta para be elektros varo į neviltį dalį mūsų rajono gyventojų, mat jie nuo sekmadienį ir pirmadienį praūžusios audros vis dar neturi elektros, žmonės negali išsivirti maisto, naudotis elektriniais prietaisais, vakarais įsijungti apšvietimo, įkrauti telefonų, kai kur net ir telefono ryšio nėra, o šaldikliuose buvusias maisto atsargas teko išmesti. Štai toks tas 21 amžius Kėdainių rajone.
Ketvirtadienio ryto duomenimis, elektros energijos tiekimas dar neatnaujintas Akademijos, Kalnaberžės, Josvainių, Bartkūniškių, Ruoščių, Kropilų, Daumantų ir aplinkinių kaimų gyventojams. Neturintys elektros yra pranešę ir Ažytėnų, Paliepių, Pajieslio, Meironiškių, Padotnuvio, Gudžiūnų, Vikaičių, Miegėnų, Užupės, Rūdžių, Žemųjų Kaplių, Nociūnų, Medėkšių, Saviečių, Pelėdnagių, Paobelio, Pašilių, Mantvilonių, Babėnų gyventojai.
Iškilusiomis bėdomis socialiniuose tinkluose besidalijantys kraštiečiai pasidalijo į skirtingas stovyklas. Vieni liejo įtūžį, kad ESO darbuotojai tik atvyksta nufotografuoti nutrūkusių elektros laidų ar ant jų užvirtusių medžių, ir išvažiuoja daugiau nieko nepadarę, kiti sako pastebėję, kad elektrikai darbuojasi net ir sutemus.
„Kad ir kaip keikiame ESO dėl užsitęsusių darbų ir nepakankamų resursų, šiuo metu yra beveik 24 valanda, darbuotojai vis dar važinėja ir taiso žalą… Jie irgi žmonės, turintys šeimas, namus. AČIŪ JIEMS“, – teigė vienas gyventojų, įkėlęs tamsoje dirbančių elektrikų nuotrauką.
„Jų pareiga sutvarkyti gedimą per 6, 12, 24 valandas, priklausomai kaip nurodyta sutartyje. Jokio didvyriškumo čia nėra. Atvirkščiai, tai betvarkė ir negebėjimas tvarkytis. O kas būtų jeigu, neduok Dieve, karas?“, – retoriškai klausė Elena.
„Pareiga taip, o jūs nepagalvojat, kad tai nepadaroma kaip su burtų lazdele – vienu kartu ir visiems kartu. Padėtis sunki, skaičiuojama tūkstančiais atvejų, aišku, blogai kai nėra elektros, bet reikėtų suprasti padėties sunkumą, o ne smerkti. Žmonės dirba, stengiasi, belieka tik pasakyti ačiū“, – ginti elektrikų stojo Zita.
„Keikiami ne žmonės dirbantys, bet pati ESO. O kad nesusitvarko, tai matyt, per daug susimažino etatus. Atleido žmones“, – savo nuomonę išsakė Audronė.
„Mes visiškai nekeikėm. Nusipirkom generatorių ir ramiai laukėm“,– apie rastą išeitį pasakojo Dovilė.
„Ne visi išgali generatorius nusipirkti“, – pastebėjo Birutė.
Dabar gyventojams belieka tikėtis, kad elektros energijos tiekimo kelias paras neatnaujinusi ESO bent jau išmokės kompensacijas ir nereikės jų maldauti.
Įspėja apie pavojų
Jei pastebite nutrūkusį elektros laidą, jo nelieskite ir neikite arčiau kaip 8 metrai iki laido. Nebandykite patys laido nustumti pagaliu ar kokiu kitu daiktu.
Taip pat nesiartinkite prie medžio, ant kurio užkrito elektros laidas. Iš automobilio, ant kurio nukrito nutrūkęs elektros laidas, reikia iššokti abiem kojomis – taip nesukursite grandinės ir nepatirsite elektros smūgio.
Jei laidas nukrenta netoliese ant šlapios žolės, reikia šokinėti arba eiti labai mažais žingsneliais, laikant koją prie kojos, kad nebūtų sukurta elektros grandinė.
Jei pastebite apgadintus, kibirkščiuojančius elektros įrenginius, ant grindinio ar automobilių nukritusius laidus – taip pat kuo skubiau praneškite ESO telefonu 1852..
Jei nuo elektros nukentėjo žmogus, kuo greičiau iškvieskite greitąją pagalbą telefonu 112.
„Kėdainių mugės“ inf.
Gyventojų nuotr.