Prasidėjo ne vienerius metus Kėdainiuose bibliotekos iniciatyva organizuojamas dainuojamosios poezijos ir gyvos muzikos festivalis „Ant Nevėžio kranto“. Pirmasis festivalio renginys įvyko Kėdainių rajone, Pelėdnagiuose. Kitą penktadienį – pradžiugins surviliškiečius.

Festivalio atidarymo koncertas – pirmasis gražia tradicija tapusio festivalio renginys.

7-ąjį kartą vykstanti muzikos ir poezijos šventė praėjusį penktadienį startavo Kėdainių rajone įsikūrusioje Pelėdnagių gyvenvietėje, kur pušų paunksmėje susirinkusiųjų laukė akustinis Loretos Šileikytės-Zabalujevos pasirodymas. Atidarymo koncerte skambėjo autorinės atlikėjos dainos.

Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos direktorė Virginija Grigorjevienė festivalio atidarymo renginyje pasidžiaugė tradiciniu renginiu ir galimybe kaskart į jį sutraukti nemažai poezijos ir bardų muzikos atstovų iš įvairių Lietuvos kampelių, kurie noriai dalijasi savo kūryba, sukelia puikias emocijas. T

aip pat direktorė asmeniškai padėkojo atlikėjai L. Šileikytei-Zabalujevai už festivalio atidarymą, už puikų ir jausmingą koncertą, žiūrovams – už kartu praleistą laiką ir gausius plojimus, Kėdainių kultūros centro Pelėdnagių skyriui, Pelėdnagių seniūnijai ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie festivalio organizavimo.

Kėdainiečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti ir kituose dviejuose dainuojamosios poezijos festivalio „Ant Nevėžio kranto“ renginiuose.

Kitą penktadienį, liepos 21 d., 19 val. Surviliškio Nevėžio slėnyje pamiršti kasdienius rūpesčius ir pasinerti į malonų muzikos ritmą kvies atlikėjai Dalia ir Paulius Geišai.

Mėnesio pabaigoje, liepos 29 d., įvyks baigiamasis festivalio koncertas Kėdainių M. Daukšos bibliotekos vidiniame kiemelyje (Didžiosios Rinkos a. 5), kur netrūks prasmingų atlikėjų dainų tekstų, išradingų muzikinių kompozicijų, laužo šviesos ir nuoširdžių klausytojų simpatijų.

Šaltinis ir nuotr.: Kėdainių r. savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka