Vakar į Kėdainių muzikos mokyklą sugūžėjo geriausi Jonavos, Ukmergės, Kaišiadorių ir Kėdainių savivaldybių dainorėliai. Solistai, duetai ir vokaliniai ansambliai dalyvavo Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ II etapo (zoninėje) atrankoje.

Tarp beveik 30-ies atlikėjų scenoje dainavo ir keletas Kėdainių atstovų. Pirmoji autoritetingai šio konkurso vertinimo komisijai pasirodė trimetė Santa Poškutė – „Žilvičio“ darželio auklėtinė, kurią konkursui ruošė mokytoja Justina Paulauskienė. Nors Santa buvo pati jauniausia Kėdainių atstovė, ji drąsiai sudainavo tris daineles.

Po tris kūrinius atliko ir aštuonmetė „Ryto“ progimnazijos moksleivė Faustė Dirsytė (jos mokytoja Žydrė Vancevičienė).

Muzikos mokyklai atstovavo mokytojos Neringos Prascevičienės moksleivė Viltė Kisieliūtė, po jos į sceną kopė Šviesiosios gimnazijos mokytojos Sigitos Aukštiejūtės-Morkūnienės paruošti moksleiviai: Rūta Masandavičiūtė ir jai talkinęs mišrus vokalinis ansamblis, dainavę pritariant instrumentams.

Dainavimas yra malonumas

Kėdainiams zoninėje perklausoje dalyvavusi kėdainietė moksleivė Viltė Kisieliūtė pasakojo, kad „Dainų dainelės“ konkurse dalyvauti pradėjo būdama vos 7-erių ar 8-erių metų, ir nors į trečiąjį turą dar neteko patekti, ūpo dainuoti ji neprarado.

V.Kisieliūtė.

„Dainų dainelė“ yra labai jaukus konkursas, labai malonu dainuoti, net ir jaudulio nejaučiu, tai tiesiog malonumas.

Kartu su mokytoja konkursui ruošiausi apie 2 mėnesius.

Mokytoja man parinko tris skirtingus kūrinius, kuriuos šiandien ir padainavau.

Jei patekčiau į kitą etapą, būtų smagu ir man, ir mamai, ir mokytojai.

Dar labiau ruoščiausi, tobulinčiau savo aukštas natas.

Dainavimas man yra labai svarbus. Anksčiau esu dalyvavusi ir respublikinėje „Talentų lygoje“. Buvau laimėjusi laureatės vardą ir filmavausi televizijoje. Buvo labai smagu“, – sako Viltė Kisieliūtė.

Vertinimo komisijai – atsakinga užduotis

„Dainų dainelės“ konkurso zoninėje perklausoje Kėdainiuose solistų, duetų ir vokalinių ansamblių pasirodymus vertino autoritetinga, net 7-ių dainavimo profesionalų komisija, kuriai patikėta nelengva užduotis – išrinkti pačius geriausius atlikėjus, kurie pasirodys LRT Didžiojoje studijoje filmuojamuose koncertuose ir varžysis dėl laureato vardo.

Vienas iš vertinimo komisijos narių, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Choro dirigavimo katedros profesorius Dainius Puišys atskleidė, kad vertinant dalyvių pasirodymus, yra kreipiamas dėmesys ne tik į dainavimą.

„Komisijos nariai pirmiausia žiūri į asmenybę, į vaiko meninę paraišką, kaip jis atlieka kūrinius. Svarbu, kad tai būtų tikra, kad vaikai turėtų savo charizmą. Jei vaikas tai turi iš prigimties, o mokytojai teisingai parenka skirtingus, bet ne per sudėtingus kūrinius, geriausiai atskleidžiančius vaiko gebėjimus, tai yra labai geras derinys.

Labai noriu padėkoti tėvams ir mokytojams, kad jie sudaro sąlygas vaikams atsiskleisti.

„Dainų dainelės“ zoninės perklausos vertinimo komisijos nariai.

„Dainų dainelės“ vertinimo komisijoje esu nuo 2018 metų. Bendras įspūdis tikrai gražus, nes tai yra mūsų ateitis, mūsų dainuojantis ir kuriantis jaunimas. Prisilietę prie muzikos, pabuvę scenoje, įgiję tam tikrų žinių ir įgūdžių, šie jauni žmonės papildo savo vertybių kraitį. Žmogus ne vien duona sotus. Jei nebūtų kultūros, nebūtų meno, gyvenimas būtų kitoks. Kai jaunimas prie to prisiliečia, tai yra labai žavu ir pagirtina.

„Dainų dainelė“ gyvuoja jau 50 metų. Ir tas faktas kalba apie renginio unikalumą. Keičiasi kartos, dalyvių tik gausėja. Sakyčiau, kad tai yra vaikų ir jaunimo mažoji Dainų šventė ir tai yra žingsnis į tą didžiąją Dainų šventę, kuri šiemet švenčia 100-metį.

Šiandieninėje perklausoje gal yra mažiau dalyvių, nei kai kuriuose kituose regionuose, bet tikrai pastebėjau „perliukų“, kuriuos, manau, pamatysime ir televizijos filmavimuose. Norisi, kad į juos patektų vaikai iš visų šalies regionų, nes tai yra visos Lietuvos konkursas“, – teigia prof. D. Puišys.

Nugalėtojai paaiškės kiek vėliau

Kas laimėjo zoninėje perklausoje Kėdainiuose ir kas pateko į trečiąjį „Dainų dainelės“ turą – filmavimus televizijoje, turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

Pasak respublikinio konkurso organizatorių, zoninėse „Dainų dainelės“ perklausose, kurios vyksta 16-oje šalies miestų, dalyvauja per 600 šalies jaunųjų dainininkų. Šio etapo nugalėtojai toliau varžysis nuo vasario 18 d. prasidėsiančiuose „Dainų dainelės“ televizijos etapo koncertuose.

Iš LRT Didžiosios studijos iki gegužės 5 d. numatoma tiesiogiai transliuoti 12 koncertų, kuriuose pasirodys 210 šalies jaunųjų dainininkų solistų ir ansamblių.

Jubiliejinės, 50-osios „Dainų dainelės“ laureatų koncertas bus surengtas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre birželio 2 d.