Balsingieji kelių rajono seniūnijų bendruomenių gyventojai kelis kartus per savaitę skuba į maestro Antano Mikalausko vedamas repeticijas, kurių metu ne tik lavina savo balsą, ruošiasi pasirodymams, bet ir maloniai ir linksmai leidžia laiką kartu. Dviejų kolektyvų: moterų vokalinio ansamblio „Dotnuvėlė“ bei vyrų vokalinio ansamblio „Jovaras“ nariai tikina, kad muzika ir daina žmones ir suartina, ir leidžia atsipalaiduoti po kasdienių darbų.

Moterų vokalinis ansamblis „Dotnuvėlė“ gyvuoja jau beveik du dešimtmečius, iš kurių beveik dešimt metų ansambliui vadovauja maestro Antanas Mikalauskas. Vyrų ansamblis „Jovaras“ artėja prie savo penkmečio. Pastarasis vyrų ansamblis ypatingas tuo, kad įkūrimo pradžioje jo branduolį sudarė rajono seniūnijų seniūnai. Metams bėgant, kolektyvo sudėtis keitėsi, tad liko ištikimiausi dainai ir muzikai Gudžiūnų, Pernaravos bei Krakių seniūnai.

„Kelis kartus per savaitę, po darbų, visi renkasi Akademijos kultūros centro trečiame aukšte esančiame repeticijų kambaryje. Pasikalbėjimai, pajuokavimai, planų susidėliojimas, informacijos apie numatomus koncertus pasidalijimas. Draugiškumas ir nuoširdumas. Tokia atmosfera vyrauja kolektyve. Ir tos beveik dvi valandos repeticijų laiko prabėga nejučia“, – šypsosi Jolanta Norvilienė, ansamblio „Dotnuvėlė“ dainininkė.

Ansambliai daug koncertuoja ne tik Akademijos bendruomenei, bet ir Kėdainių mieste bei kitose rajono gyvenvietėse. Šiais metais dalyvauta ir Kėdainių rajono dainų ir šokių šventėje. Aktyviai koncertuojama ir kituose šalies miestuose: Prienuose, Anykščiuose, Šiauliuose, Raseiniuose. Šeduvoje. Išvykų metu ansambliečiai ne tik atlieka programą scenoje, bet ir aplanko to krašto įdomias vietas.

Tėvo dienai skirtame konkurse moterų vokalinis ansamblis „Dotnuvėlė“ šiais metais pelnė pagrindinį Radviliškio rajono mero prizą už gražiausią dainą Tėvui. Prieš porą metų padėką už dainą Tėvui laimėjo ir vyrų ansamblis „Jovaras“.

„Ne tik repeticijos ir koncertai suburia kolektyvus. Buria ir tradicijos, kurias jie turi. Ansamblių nariai vienas kitą sveikina gimtadienių progomis, koncertinių sezonų pabaigtuvių, didžiųjų švenčių minėjimo progomis. Žinoma, palaikome vienas kitą ir liūdnomis akimirkomis“, – sakė J. Norvilienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.