IMG_2052Rajono savivaldybės administracijos pastato antrojo aukšto koridorių papuošė jau trečioji paroda. Šįkart ekspozicijoje „Pusiau rimtai“ – Dailės mokyklos pedagogės Žanetos Mickevičiūtės kūrybiniai darbai.

Tai – viena po kitos natūraliai susikaupęs trylikos portretinių kompozicijų ciklas. Mėgstamas autorės motyvas – senų žmonių atvaizdai.

„Yra poreikis kūrybai ir emocinei iškrovai. Kurdama galiu fantazuoti nebūtus dalykus, realius derinti su nerealiais. Ypatingą dėmesį piešinyje skiriu senolių akims ir jų žvilgsniams“, – apie parodą, papuošusią savivaldybės koridorių, sakė Žaneta Mickevičiūtė.

IMG_2049mazDauguma kūrinių atlikti mišria technika: pastele, angliukais, sepija, akvarele, paprastais pieštukais, tušu, auksiniu akrilu, laku su bronzos milteliais, o kartais jiems naudojamas net batų tepalas.

Kadangi menininkei vien pedagoginės veiklos neužtenka, todėl kūryba jai – savotiška meditacija.

„Man patinka „daugiasluoksniškumas“ – nuštrichuoti, užlieti, patrinti, patepti, pabraukyti ir vėl paštrichuoti ir taip iki tol, kol darbas įgauna norimą toną ir nuotaiką. Nemažai kūryboje yra ironijos ir sarkazmo. Niekada savo darbų neatskleidžiu iki galo. Visada palieku vietos žiūrovo fantazijai“, – sakė menininkė.

Netradicinėje erdvėje Ž. Mickevičiūtės darbai bus eksponuojami iki žiemos pradžios.

Panašios naujienos