„Nerealu! Fantastiška!“ – taip aikčiojo Dailės mokyklos bendruomenės nariai, pamatę, kokį grožį jiems pristato Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos odos specializacijos studentai. Jų rankomis sukurti meniniai objektai prikausto žvilgsnį ir paskatina atidžiai apžiūrėti kiekvieną detalę.

Stebina tiek studentų išmonė, tiek ir kruopštumas įgyvendinant kūrybinį sumanymą. Vienas buvęs Kauno kolegijos studentas socialiniuose tinkluose rašė, kad tai, ką jis su bendrakursiais kūrė anuomet, nė iš tolo neprilygsta tam, ką pristato dabartiniai studentai.

Kėdainiuose eksponuojami išskirtiniai odiniai aksesuarai: rankinės, kuprinės, taip pat abstraktūs, dekoratyvūs kūriniai.

Kaukės suvienodina žmones

Pasak parodos kuratorės Lolitos Grabauskienės, studentų darbai atspindi taikaus gyvenimo realijas, socialinio gyvenimo įvykius, žmonių vidines būsenas. Dalis darbų skirti perteikti pasaulio sąmonę užvaldžiusio ir plačiai pasklidusio COVID-19 viruso plitimą ir to pasekmes temoje „Portretas su kauke“.

Studentų darbai stebina tiek išmone, tiek kruopštumu, įgyvendinant kūrybinį sumanymą.

Kaukė gali saugoti nuo virusų, aplinkinių žvilgsnių, priversti pasijusti saugiau arba apriboti vidinę laisvę. Kaukė padeda slėpti jausmus, ja galima pridengti tikrąjį veidą ir susikurti naują įvaizdį.

Kaukė padeda slėpti jausmus, ja galima pridengti tikrąjį veidą ir susikurti naują įvaizdį.

Studentų darbuose ši tema išplėtota nuo teatro susikūrimo Antikos laikotarpiu, kai trys kaukės galėjo apibūdinti skirtingus personažus, iki medicininės kaukės, kuri slepia individualumą, suvaržo ir suvienodina žmones.

Odos darbų parodos – retos

„Anksčiau mes savo erdvėse eksponuodavome ir Vilniaus dizaino kolegijos, ir įvairių sričių profesionalių menininkų darbus. O per dvejus pandemijos metus viskas sustojo, galėjome rengti tik savo pačių bendruomenės darbų parodas. Labai jau norėjosi to šviežio, gaivaus gūsio ir nutarėme vėl atgaivinti buvusią tradiciją.

Tarpininkaujant Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto dekanei Jolantai Bareikienei, susitarėme su šios kolegijos dėstytoja, odos menininke, kuri, beje, irgi yra kėdainietė, Lolita Grabauskiene, kad atveš pas mus studentų kūrybinių darbų.

Apskritai, Lietuvoje daugiau dėmesio skiriama tapybai, tekstilei ar panašiai, o odos darbų parodų nebūna daug. Norėjome, kad mūsų moksleiviai pamatytų, ką galima sukurti iš odos, susipažintų su odos dailės technikomis, kad augtų jų susidomėjimas menais ir būtų plečiamas kultūrinis akiratis“, – teigė Dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė.

Dailės mokyklos (Paeismilgio g. 12 a) minigalerijoje veikiančią parodą gali apžiūrėti ne tik šios įstaigos bendruomenės nariai, mokinių tėveliai, bet ir visi kėdainiečiai, nes dėl pandemijos buvę suvaržymai jau nebegalioja.

„Jūs tiesiog turite tai pamatyti“, – sako Dailės mokyklos atstovai ir kviečia rajono gyventojus apsilankyti.

Įspūdingų meninių objektų paroda veiks iki gegužės 30 d.

L. Pranckevičiūtės ir Dailės mokyklos nuotr.

Titulinė nuotrauka: Kaukių temą iš dalies padiktavo Covido pandemija. Ši tema darbuose išplėtota iki Antikos laikų.