Nors mokinių vasaros atostogos dar tik įpusėjo, tačiau jų tėvai, norintys vaikus paruošti naujiems mokslo metams, jau gali kreiptis dėl paramos – nemokamo maitinimo ir piniginės paramos mokinio reikmenims įsigyti.

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja J. Blinstrubaitė.

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja J. Blinstrubaitė.

Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė primena, kad tradiciškai nuo liepos 1 dienos mokyklinio amžiaus vaikus auginantys rajono gyventojai į seniūniją pagal deklaruotą gyvenamąją vietą gali kreiptis dėl dviejų rūšių socialinės paramos mokiniams. Tai – nemokamas maitinimas: pusryčiai, pietūs, vasaros stovyklos, ir piniginė išraiška paramai mokinio reikmenims įsigyti.

Teisę į šią paramą turi visi rajono vaikai, lankantys priešmokyklines grupes, pradines klases ir vidurines bendrojo lavinimo mokyklas.

Nuo liepos 1-osios iki spalio 10 dienos visose vienuolikoje rajono seniūnijų pagal deklaruotą gyvenamąją vietą priimami tėvų prašymai paramai mokinio reikmenims įsigyti. Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis nuo liepos 1-osios, o vėliau ir visų mokslo metų laikotarpiu.

Socialinės paramos skyriaus vedėjos J. Blinstrubaitės teigimu, mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės šeimos pajamos vienam nariui per mėnesį neviršija 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio – 153 eurų (525 Lt). Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, pašalpa mokinio reikmenims įsigyti nepakito, jos dydis – 45,60 eurų (156 Lt) vienam vaikui.

Taip pat rajono tarybos sprendimu į paramą mokiniams gali pretenduoti tėvai, kurių pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 204 eurų (700 Lt). Į šią kategoriją patenka daugiavaikės šeimos, neįgalūs ar vaikus su negalia auginantys tėvai, vienas iš tėvų auginantis vaikus, į rizikos šeimų apskaitą įrašytos šeimos.

Seniūnijoje paramos mokiniams pageidaujantys tėvai turi pateikti šiuos dokumentus: prašymą, asmens dokumentą, vaiko ar vaikų gimimo liudijimus, pažymą apie pajamas už tris praėjusius mėnesius, santuokos, ištuokos, esant reikalui, ir mirties liudijimus. Jeigu asmuo gauna išmokas iš SODROS, Darbo biržos ar rajono Socialinės paramos skyriaus, tuomet iš šių įstaigų pažymų pristatyti nereikia.

Parama mokinio reikmenims įsigyti yra išmokama grynaisiais pinigais, išskyrus šeimas, įtrauktas į rizikos šeimų apskaitą. Šios grupės šeimose augančių vaikų poreikius kartu su tėvais įvertins seniūnijos socialinis darbuotojas, kuris padės įsigyti būtiniausias mokymo priemones.

Per 2014 m. socialinė parama skirta 2 221 mokiniui. Per dvi šių metų liepos savaites sulaukta 163 gavėjų prašymų.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija, tel. 69543

Panašios naujienos