Kai viename Kėdainių leidinyje, kurį būtų galima vadinti oficiozu, perskaičiau, esą „Darius Kaminskas – netradicinis Seimo narys“, suklusau – pala, gal ką praleidau, kokią operaciją ar viešą prisipažinimą.

Ne, pasirodo, nieko nepraleidau, nebent rinkimų kampanijos pradžią. O visos rinkiminės pradžios tradicinės, o netradicinė tegali būti pabaiga.
Štai prieš penkerius metus, 2015-ųjų pabaigoje, Virginija Baltraitienė, tuomet dar Žemės ūkio ministrė ir Kėdainių Darbo partijos skyriaus vadovė, imasi rinkiminės kampanijos ir tvirtina, esą pagrindinis jos tikslas – socialinės atskirties, skurdo mažinimas, pensijų kėlimas bei atlyginimų didinimas. Kas ginčytųsi? Nesiginčijo ir D. Kaminskas, kuris anų rinkimų kampanijos metu taip pat kvietė ir skurdą mažinti, ir atlyginimus kelti. Tuomet taip rinkimų skaičiai sušoko, kad nelengva prievolė ket­verius metus lenkti nugarą Seime teko ne jau tradiciškai V.Baltraitienei, o netradiciškai – D.Kaminskui.

Atidundėjo 2020-ieji. Vėl Seimo rinkimai, vėl kampanija. D. Kaminskas oficioziškai porina, ką nuveikęs, o ką dar nuveiks, jei rinkėjas jam ir vėl patikės mokėti Seimo viešbučio komunalinius.

Tiesa, kalbėdamas apie įstatymdavystę, pagrindinį Seimo nario veiklos barą, D. Kaminskas slidžiai aptakus: „Individualiai bei Seimo narių grupėse inicijavo 39 pasiūlymus teisės aktų projektams“. Na, pirmiausiai, individualaus iniciavimo nerasta, vien grupinis (tiesa, daugelis Seimo narių teikdami įstatymų projektus kooperuojasi, kad jų veiklos ataskaita atrodytų solidesnė), antra, tuos per visą kadenciją inicijuotus projektėlius vadinti projektais vis dėlto drąsoka.

Todėl nenuostabu, kad likusią savo veiklą D. Kaminskas priverstas sureikšminti, kartais iki komizmo. „Kartu su savo patarėjų komanda konsultavo ir sprendė konkrečias 130 rajono gyventojų problemas“, nu, blyn, reali, pasakytų toks visuomenei žinomas europarlamentaras. Arba: „Dalyvavo 234 Kėdainių rajono renginiuose“ – ir kas iš to?

Absoliučiai visą savo piarą sustatęs dėka žalstiečių, į Kėdainius per kadenciją priprašęs atvykti premjerą S. Skvernelį, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininką Eugenijų Jovaišą, net šešis „valstiečių“ ministrus, D. Kaminskas dabar sakosi esąs visiškai „nepriklausomas kandidatas“, laisvas nuo bet kokių įtakų. Tiesa, tų laisvų įtakų toli ieškoti nereikia – viena, Nijolė Naujokienė, dirbdama D. Kaminsko padėjėja, prižiūri reikalus Seime, kita, Jolanta Blažytė, irgi įdėmiai prižiūri, netgi norėjo įsitrinti į padėjėjas, bet „valstiečiai“, pamatę, kokia čia gresia priežiūra, laiku sumanymą užblokavo. Tad klausimas, kam labiau priklauso nepriklausomas kandidatas D.Kaminskas, lieka atviras.

„Kai ėjau į rinkimus, visiems žadėjau, kad padarysiu viską, kas mano galioje, jog mažėtų žmonių nelygybė, augtų atlyginimai, didėtų pensijos. Aktyviai dalyvavau šių sprendimų priėmimo procese ir siekiau, kad šie pokyčiai įvyktų ir tęstųsi. Rezultatai akivaizdūs“, sako D. Kaminskas.

Nežinia, kaip dėl tų pokyčių, vieniems jie vienokie, kitiems – kitokie, tačiau aiškiai matyti, kad Seimo narys rezultatus tradiciškai paklastoja. Būdamas frakcijos sraigteliu ir tik dalyvavęs procese juk negali tvirtinti, kad tavo visiems žadėtas viskas yra akivaizdus. Arba sakyti gali, bet tyliai, pašnibždomis, nes jei nugirs S. Skvernelis, kuriam akivaizdu, kad jis čia ir pokytis, ir rezultatas, tuomet bus tikrai – viskas.

Todėl geriau nesipūsti, žadėti tik gerai išmatuojamus, suskaičiuojamus dalykus. Pavyzdžiui: „Pažadu, kad mano šeimai priklausančius tris butus Vilniuje, kuriuos dabar esu išnuomojęs, todėl negaliu juose gyventi ir naudojuosi Seimo viešbučiu, kitą kadenciją nuomosiu maksimalia rinkos kaina, kad galėčiau sumokėti kuo daugiau mokesčių į šalies biudžetą, iš kurio bus mažinama socialinė atskirtis, mažinamas skurdas, keliamos pensijos, didinami atlyginimai“ – štai tokį pažadą galima būtų įvertinti žvangančiais, padalyti iš gyventojų skaičiaus ir, įvertinus infliaciją, gauti realų eurą, kurį bus galima įpiešti į dar kitos rinkiminės kampanijos lankstinuką.

Nes D. Kaminskas gal kažkur ir netradicinis, bet į Seimą veržiasi visiškai tradiciškai: „Velnias, kaip norisi vėl kokią kadenciją pamokėti tuos Seimo viešbučio komunalinius…“

Panašios naujienos

16 Responses

 1. Pastaba

  Bulvarinis skaitalas, pagrįstas neapykanta ir durnumu, net šleikštumu. Linkėčiau Astigaičiui prasiplauti burną dezinfekciniu mikrobus naikinančiu skysčiu, prieš rašant tokius „traktatus“ su savo užsakovais. Ar galima šitaip įžeidinėti? Iki kokio lygio reikia nusiristi, tokias užuominas laidant? Čia jau ne žurnalistika, tiesiog nukvakimas. Jeigu nesupranti apie Seimo darbą, tai ir nerašyk, o prieš pildant pačiam duotas „zadanijas“, kuo daugiau purvo papilstyti vienam kandidatui, pirmiau susipažink su Seimo darbu, tada rašinėk rašinėlius kaip Seimo nariai inicijuoja įstatymų pataisas. Šio Kėdainių mugės žurnaliūgo lygis, tai paplavų pilstymas, prisidengiant „švietėjiška“ žurnalistika. Gėda ir tiesiog šlykštu skaityti.

  Atsakyti
  • Na

   Ach, kaip sukruto rinkiečiai. Jiems ir durnumas, ir nukvakimas, ir šleikštumas, ir paplavos, ir turginis, ir kitoks leksikonas liejasi iš burnos.Ne gėda šitap išlieti tulžį ant straipsnio autoriaus ? Jei nepatinka “ Kėdainių mugė „, neskaityk.O šitaip svaidytis piktžodžiavimais nepadoru.

   Atsakyti
 2. Klausimas

  Vyniojimas į vatą seimo viešbučių tema jau pabodo, Seimo viešbutyje gali gyventi ir būstą Vilniuje turintys parlamentarai, tačiau jie turi apsimokėti gyvenimo išlaidas. Tai kame problema? Velniai rautų tą žurnalistą, kuris yra bukas, gal tai „pasislėpto“ autoriaus pravardė Manvydas Astigaitis, nes jau labai turginis lygis, nekvepia žurnalistika.

  Atsakyti
 3. Labai

  puikus, informatyvus straipsnis. Labai reikalingas, nes tik,, Kėdainių mugėje“galima sužinoti visa tiesą apie Seimo nario per 4 metus nuveiktus darbus. Tai, kaip matau ne kažkiek jų ir nuveikta. Kad dalyvavo renginiuose man nei šilta, nei šalta. Gali dalyvauti dėl manęs ir šokių projekte.

  Atsakyti
  • vau

   Tikrai nepuikus ir neinformatyvus plepalų, o ne apie 4 metus nuveiktus darbus, straipsnis. Straipsniu net negali pavadinti.Tiesiog šlamštas totalus….

   Atsakyti
 4. tiesa

  Iš ties žeminantis straipsnis, tai jau ne etiška, tiesiog nepadoru taip žemai pulti, straipsnio autoriau.

  Atsakyti
 5. Dar

  reikia vieną didelį didelį pliusą uždėti prie jo,, nuopelnų“, kad Kėdainių savivaldybė gavo labai daug milijonų. Per tarybos posėdį aukstikalnis už tai jį labai garbino. Jau nebejuokinga.

  Atsakyti
  • dar dar

   Tai pats pamėgink tuos milijonus išlupti, tiksliau įtikinti, kad kedainiams reikia. Kiek pamenu, ankstesnėje kadencijoje tiek negavo. Reikia džiaugtis, kad gavome, o ne spjaudytis, kad ne to dėka gavome. Taip ir reikia Seimo nariui arti, šaunuolis, kedainiams juk stengėsi ir stengiasi!

   Atsakyti
 6. jelena

  Muges kvailiai raso straipsnius apie Remejus, o tie remejai Musu krasto sekmei priklauso

  Atsakyti
 7. Komentuojantiems

  „Darius Kaminskas – netradicinis Seimo narys“ – tai, jeigu ką „Rinkos aikštės“ citata iš paties Kaminsko savigyros straipsnio. Tai Kaminsko negalima cituoti, ar „Rinkos aikštės“?

  Atsakyti
  • Ernesta

   Paskaityk pirmą sakinį iki galo. Žodis nedracinis gali būti ir netipiškas, išskirtinis, ar dar sinonimą galima pritaikyti, Bet taip rašyti, kad „pala, gal ką praleidau, kokią operaciją ar viešą prisipažinimą“, ne vienas žurnalistas taip nerašys, nes etikos kodeksas egzistuoja ir jiems. Taigi darytina išvada, kad šio straipsnio autorius yra užsimaskavęs, galimai, A.Navicko @Co, chebros darbo vaisius. Jau labai artimas tų susitepusių baltųjų pirštinių stilius. Tiek purvo pilstyti tik jie ir tegali, tad ir sėdi pastoviai opozicijoje su ta neapykantos ideologija.

   Atsakyti
   • Ernestai

    Visai sublūdot? Kas čia įžeidžiamo, neetiško parašyta? Kur etikos kodekse parašyta, kad negalima rašyti „pala, gal ką praleidau“? Įžeidimas kur? Operacija? Gal finansinė? Viešas prisipažinimas? Gal dėl neįgyvendintų pažadų? Prisigalvojate visokių nesąmonių apie etiką ir putojat. Nors dėl straipsnio (beje, puikaus!) pavadinimui nepritariu – Kaminskas tipiškas Seimo narys, tradicinis. Trintukas, be stuburo, godus, dviejų ponių tarnas, prisitaikėlis ir prisiplakėlis.

 8. Onutė

  Ir vėl ta pati dainelė.Ar nėra ką dar parašyti,nes susidaro įspūdis,kad ta sena tema renimuojasi,kada kažkam naudinga.
  Buvau patikėjusi,kad mugė keičiasi gal stiprėja,o pasirodo fuuu

  Atsakyti
 9. Taip, kad mieloji

  ,, Kėdainių mugė,, yra aukšto lygio. Visada skaitau. Daug puikios, objektyvios informacijos. Jei jums šitai valdžiai kritika kenkia, turite pasirinkimą.
  Įsikalkite sau į galvą,, Kėdainių mugės,, žurnalistai kėlė ir kels į viešumą jų juodus darbelius.Tyrė ir tirs aferas ir informuos piliečius. Ir už tai jiems nuoširdus ačiū.

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.