Turiu Kėdainiuose draugę. Ir visiškai ne tai, ką pagalvojote! Draugė ir tiek, be fokusų. Na, su fokusais, bet čia atskira istorija.

Skambina ji ne per seniausiai, naujienomis dalijasi. Einu, sako, į politiką. Kaip čia suprasti, klausiu. Būsiu rinkėja, nuaidėjo su pertrūkiais. Pagalvojau, gal ta „Telia“ kažką sumaklino, į kitą liniją perjungė ar kaip. Perklausiu. Ne, sako, teisingai išgirdai – į politiką einu. Tiksliau – važiuoju. Į Vilnių. Aaa, nutęsiu, į Seimą… Viskas aišku. Ne, sako, neaišku. Todėl ir važiuoju. Dabar jau man nebeaišku – kas čia vyksta, trauk tave grybas. Štai ir paklausyk, sako, nepertraukinėjęs. Tyliu, klausau.

Rinkimuose dalyvaudavau, balsuodavau, pasakoja. Nesusimąstydama, automatiškai. Tai už vienus, tai už kitus.

Tiesa, per paskutiniuosius už Darių Kaminską nebalsavau.

Bet vieną dieną viskas pasikeitė.

Išeinu tądien Rinkos aikštėn, įprastai maklinėju, dairausi šen bei ten. Staiga nenuvaldau įsibėgėjusio žvilgsnio, trenkiasi jis visa sąmonės jėga į didžiulį plakatą, viskas suraibuliuoja, pasaulis pradingsta, paskui vėl atsiranda, bet – jau kitoks. Pilnas prasmių ir krypties. Galvoje gauste gaudžia: „Ar atsakai už savo žodžius“?

D. Kaminskas kukliai glaudžiasi Seimo viešbutyje. (Arūno Sartanavičiaus nuotr.)

Atsakau, Viešpatie, atsakau!

Kas esi, moterie?

Rinkėja! Rinkėja esu!

Tai kodėl, grėsmingai aidi varpais, nebalsavai už tokį Darių Kaminską?

Ir kodėl gi nebalsavau?..

Nebalsavau, sakau, nes iškart įžvelgiau esmę – jis gali nuomoti bet kam!
Staiga varpai išsijungia, stoja spengianti tyla.

Prikimęs balsas iš gelmių: bet kam?

Taip, pagaunu palankų vėją, tikrai bet kam – ir žaliavalstiečiui, ir akcijiniam Vilniaus lenkui. Žemaitaitininkui, liberalui, tautininkui, socialdemokratui, darbiečiui. Net konservatoriui.

Konservatoriui?

Balsas pakimsta iki nepadorumo.

Po nejaukios tylos – šnabždesys: o ką – Naujokienė?

Nesuprantu klausimo, mėginu išlošti laiko.

Balsas: kiek žinau, Seimo nario D.Kaminsko padėjėjos pozicijoje triūsia tokia Nijolė Naujokienė – tai ji ką?

O ką ta Naujokienė, sakau, ji irgi gali nuomoti bet kam.

Tik įsivaizduokite, mielas balse: trys butai sostinėje, euro suremontuoti, prestižinėse vietose, Seimo nario D. Kaminsko žmonos Aušrelės Kaminskienės vardu. Pats parlamentaras kukliai glaudžiasi Seimo viešbutyje – už komunalinius. Ir taip visą mielą kadenciją. Butai stovi kaip eržilai, vilnietiškai pasikėlę, tokių bet kam neišnuomosi… O pats ar neišnuomotumėte – bet kam, kas sumokėtų gražų pinigą? Tik sąžiningai?

Po tokių argumentų balsas išsijungia – kuriam laikui. Paskui vėl įsijungia, bet jau kitokio tembro, su direktyvinio metalo skambesiu. Tarsi nužengęs iš Marijos radijo.

Moterie, girdžiu iš gelmių, skiriu tave rinkėja. Ne bet kokia, o D. Kaminsko rinkėja! Tai svarbi, atsakinga politinė pozicija! Važiuok į Vilnių, susirask Seimo viešbutį ir surink visą informaciją, kaip ten su tais komunaliniais.

Žmogus išrinktas, o gyventi sostinėje neturi kur. Netvarka ir skandalas. Gal Kėdainių rajono savivaldybė galėtų rasti būdą kompensuoti. Tikrai negali taip tęstis dar ir kitą kadenciją. Važiuok!

Štai tokia keistoka istorija, su fokusais. Ir jei pamatysite Vilniaus centre susirūpinusio, kėdainietiško veido moteriškę, tyliai su savimi besikalbančią ir aiškiai kažką renkančią, greičiausiai tai ir bus toji D. Kaminsko rinkėja.

7 Responses

 1. Tikra tiesa

  keista istorija, bet visiems iki kaulų smegenų įgrisusi. Gyventi Seimo viešbutyje, turint tris euro suremontuotus butus Vilniuje, yra apgailėtina. Būsiu rinkėjas, bet tik jokiu būdu ne Kaminsko.

  Atsakyti
  • Vėjas

   Total košmar šie jūsų komentarai. Prisigalvoja visokių „ale“ pamąstymų iš šalies, būk tai viena boba rinkėja pasakė, o kita tam pritarė. Ot abi ir nusprendė – nebalsuoti. Koks kitas scenarijus, kedainių muge? Jau taip šlykštu tą patį per tą patį rašyti, pakeiskit plokštelę. Įstatymai nepažeisti, bet trubadūrai užsakytus „kalamburus“ trimituoja, tai viešbutis, tai dovanos, tai dar kas….? O kodėl nenagrinėjate,Kėdainių muge, ką darė D.Kaminsko proproprobobutė 1917 metais? Ar jums neatrodo, kad tai yra tiesiog šmeižtas ir nevykusi juodinimo kampanija, o ne Seimo rinkimai. Kokiame amžiuje gyvenate, žurnalistai iš Kėdainių mugės? O kur garsioji Ingrida? A…. vadžias kitam šmeižūnui vedeliotojui perdavė, būk tai, tai jau kito nuomonė. Atsibuskite, gyvenate XXI amž., o ne turguje prie Pabradės XIV amž.

   Atsakyti
 2. Jo

  straipsnis vertas 10 balų. Puikus!
  Taip, taip, atsakau už savo žodžius, bet ne už savo darbus. Kažkur girdėta. Pažadėjai patiešijai, neištesėjai nesugriešijai.
  Atsimenu šito žodžius ruso žodžius jį išrinkus į europarlamentą:atstovausiu rusų interesams Lietuvoje.
  Vien žo, jis visada atstovauja interesus tai rusų, tai savo Vikondos, tik nei 141,nei teisėsauga šito nemato, matyt, vokeliai akis užklijavo, kad tokie akli.

  Atsakyti
 3. Ir

  dar nori kaminskas į Seimą. Savarankiškai savę išsikėlęs, palaikomas juodosios buhalterijos specų. Vargšelis gyvena bendrabutyje kaip studentas. Gal tikrai susimestų rėmėjai išnuomotų žmogui normalų butą.
  Nejaugi, dar yra kvailių Kėdainiuose tiek, kad užtektų balsų papulti į Seimą šitam bendrabutiniui?

  Atsakyti
 4. Vika

  Super aprašyta. LRT debatuose pabrėžia, kad nepriklausomas kandidatas. Tipo nepriklauso jokiai parijai ir neriame jokia verslo grupė .Pažiurekit, deklaruoja rinkimines kompanijos 7 000 eurų. Ar už tiek pinigelių galima Kedainiuose kyboti ant kiekvieno atsiprašant kampo, kiek kainavo išleisti savo ,,melo,, knygutę- dirbu Lietuvai ir Tau, geriau parašytui Blažytei- Naujokienei-Vikondai ir Sau!Tai būtų tiesa.Tikrai labai jau vargšelis, turi 3 butus Vilniuje, o gyvena benderyje. Reikėtų paanalizuoti iš kur tie ,,butai,, nukrito, už kokius pinigelius. Moterytes kalba , kad už gimdymus reikėdavo apsimokėti. Už jį manau kedainiečisi nebalsuos!

  Atsakyti
  • Vytė

   O kiek deklaruoja begemotas Navickas? Partijos , tiksliau mokesčių mokėtojų pinigais, kloja bernužėlis kelią Seiman. Tai išeina, kad sunešę pinigus į biudžetą, pats tik 500 eurų įmetė, plakatai irgi kabo visur, ir tikrai ne vargšelis, skelbia Lietuva gali būti stiprenė. Tokiu šūkiu tik karan eiti, ne gerovės Lietuvą kurti. Jo, kai tave finansuoja partija, gali būti stipresnis. Kas čia per stiprumas, kartu su liberastais sudėjus? O butus, namus prieš daugel metų galėjai pirkti gavęs kreditus ir ne vieną, tai kam pavydas užpakalį griaužia siūlau pipirais užpilti ir pabaigti su tom nesąmonėm apie nekilnojamą turtą.

   Atsakyti
 5. Storas

  Kaminskai, acakyk už bazarus, nesislėpk už nugarų! O straipsnis afigiennas absoliutiškai!

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.