Į „Neptūną“ (9/17) sugrįžęs Deividas Gailius šiandien Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) namų rungtynėse baudos metimu 84:83 (22:23, 21:17, 24:22, 17:21) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (7/19).

Kėdainių komanda rungtynes pradėjo susikraudama 7 taškų persvarą (9:2), tačiau užteko poros minučių, kad iš jos nieko neliktų, o Žygimantas Janavičius rezultatą persvėrė – 12:9. „Neptūno“ komandai nebuvo lengva išlikti priekyje ir artimiausią ketvirtį kova virė labai atkakli ir lygi (34:35), tad intriga maksimumą pasiekė po didžiosios pertraukos.

Tritaškių dėka šeimininkai saugojo persvarą (51:45), tačiau baudos metimais „Nevėžis-Optibet“ vėl ėmė kvėpuoti į nugaras, o likus 9 minutėms atsiliko tik 67:69. Julius Jucikas rezultatą lygino (69:69), bet D.Gailius pataikė iš toli, pataikė ir Simas Galdikas, tačiau pro šalį nešovė Julius Jucikas – 73:74.

Likus dviem su puse minutės vėl įsivyravo lygybė, kadangi tritaškį smeigė Sedrickas Barefieldas (76:76), o galiausiai abi komandos keitėsi tolimais metimais ir D. Gailius, likus daugiau nei minutei, vedė į priekį savo ekipą – 81:79. Kai atrodė, jog po S. Galdiko baudų „Neptūnas“ yra šalia pergalės, S. Barefieldas įmetė baudą, o po jos – tritaškį, lygindamas rezultatą – 83:83. Galiausiai likus 3 sekundėms D. Gailius stojo mesti baudų, vieną pataikė ir ji tapo lemiama.

Jis per 27 minutes pelnė 17 taškų (3/6 dvit., 3/9 trit., 2/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo, 2 kamuolius perėmė, išprovokavo 4 pražangas, tiek pat sykių pažeidė taisykles ir surinko 9 naudingumo balus.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 17, Evaldas Šaulys 14 (4/4 dvit., 1/3 trit.), Matas Jogėla 11, Žygimantas Janavičius 9 (9 rez. perd.), Benas Griciūnas (8 atk. kam.) ir Martynas Mažeika 8.

„Nevėžis-Optibet“: Julius Jucikas 19 (7 klaidos, 9 naudingumo balai), Arielis Hukporti 16 (7 atk. kam.), Sedrickas Barefieldas 11, Jokūbas Gintvainis 9, Julius Kazakauskas 8 (11 atk. kam., 6 rez. perd.).

Kaip sekėsi kėdainiečiams

Justas Tamulis per 19:55 min. pelnė 2 taškus, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, naudingumo balas – 0.

Ignas Lukošius aikštelėje šmėkštelėjo 3:33 min. ir nieko naudingo nuveikti nespėjo.

Kas toliau

Po šio pralaimėjimo Kėdainių „Nevėžis-Optibet” (7/19) nusileido į paskutinę turnyro lentelės vietą, priešpaskutinę užleidžiant „Šiauliams” (7/18).

„Nevėžio-Optibet” ir „Neptūno” tarpusavio rungtynių santykis – 1:2. Pirmą tarpusavio mačą klaipėdiečiai buvo laimėję 76:70, antrą pralaimėjo 76:79. Ketvirtą kartą šios dvi komandos susitiks jau po savaitės, balandžio 11 d. Kėdainiuose. O iki to, jau poryt, balandžio 5 d., „Nevėžiui-Optibet” dar teks susikauti su Prienų „CBet”. Rungtynių tiesioginė transliacija – Delfi.lt. Pradžia 17 val.