„Tokio rekordiškai trumpo sezono seniai neturėjome. Cukrinių runkelių perdirbimą pradėjome rugsėjo 21 dieną, o baigėme gruodžio 10-ąją. Vadinasi, fabrikas cukrų gamino 81 dieną“, – sakė bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris.

S. Mozerio teigimu, šiųmetis cukraus sezonas buvo rekordiškai trumpas – truko 81 dieną, per kurias pagaminti 83 tūkstančiai tonų baltojo cukraus.

S. Mozerio teigimu, šiųmetis cukraus sezonas buvo rekordiškai trumpas – truko 81 dieną, per kurias pagaminti 83 tūkstančiai tonų baltojo cukraus.

Šįmet Kėdainiuose baltojo cukraus pagaminta 83 tūkstančiai tonų, pernai jo buvo pagaminta 115 tūkstančių tonų. „Įsipareigojimus įvykdėme, nes mūsų kvota kiek daugiau negu 64 tūkstančiai tonų. Trumpesnį gamybos sezoną lėmė keli faktoriai. Pirmiausia – mes prašėme žemdirbių auginti kiek mažiau runkelių. O svarbiausia – šie metai nebuvo dėkingi augintojams. Nuo vasaros vidurio užsitęsusios sausros neleido užauginti didelių runkelių. Mažą kiekį atpirko cukringumas. Jo vidurkis siekė aštuoniolika procentų, o atskiri augintojai atvežė net iki 20 procentų cukringumo žaliavą. Šįmet vidutiniškai viename hektare užaugo 55 tonos runkelių, kai pernai vidurkis siekė 67 tonas“, – sezono pastebėjimais dalijosi S. Mozeris.
Pasak bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktoriaus, šįmet pagamintas cukrus jau pasiekė ir parduotuvių lentynas. Į klausimą, ar cukrus brangs, nes jo pagaminta mažiau, S. Mozeris negalėjo tiksliai atsakyti: „Kol kas rinkoje tendencijos tokios, kad cukraus kaina labai pamažu didėja. Kaip bus toliau, sunku prognozuoti. Cukraus rinka labai gyvybinga ir reaguoja į daugelį faktorių, tad spėlioti negalime. Bus kaip bus.“
Šiuo metu Kėdainių cukraus fabrikas bendradarbiauja su 361 žaliavų tiekėju.
Žemdirbiai, vos pabaigę runkelių vežimo į fabriką darbus, kibo į pasiruošimą naujam sezonui. „Su augintojais tariamės, kokias sėklas užsakyti kitiems metams. Paprastai žemdirbiai renkasi runkelius iš 25 veislių. Maždaug trečdalis jų būna naujienos, o du trečdaliai patikrintos ir išbandytos“, – sakė S. Mozeris.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.