Daugiau, kaip pusė šimto aktyvių buvusių Kėdainių cukraus fabriko darbuotojų nenutolsta nuo buvusios darbovietės ir vienas nuo kito. Klube yra ir veteranų, fabrike dirbusių nuo jo atidarymo.

„Mes kaip viena šeima“, – sako klubui vadovaujanti buvusi ilgametė Kėdainių cukraus fabriko finansų ir ekonomikos direktorė Kazytė Macijauskienė, pripažindama, kad klube išnyksta buvę pareigos, subordinacija, lieka bendrystė, planai ir prisiminimai. Buvę bendradarbiai kasmet keliauja, aplankytos ir užsienio šalys.

Cukraus fabriko veteranų klubo nariu gali būti ne bet kas. Tam reikia būti įmonėje išdirbus ne mažiau kaip 20 metų ir sulaukus pensinio amžiaus. Vyriausieji veteranų klubo nariai artėja prie 90-mečio, o jauniausieji – 65-mečiai.

Tradiciją susitikti laikotarpyje tarp Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų senjorai po pandemijos pakeitė į susitikimą pavasarį, po Šv. Velykų. Šiemet, susitikę po dviejų pandemijos metų, cukraus fabriko veteranai atšventė ir klubo veiklos dešimtmetį bei aptarė planus. Šiais metais jie planuoja plaukti laivu „Raketa“ iš Kauno į Nidą.

Kėdainių cukraus fabriko senjorų klubo veiklą finansiškai remia ir dabartiniai fabriko valdytojai AB „Nordic Sugar“. Šventėje dalyvavęs AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ direktorius Arvydas Pretkelis pasidžiaugė, kad toks klubas egzistuoja. „Manau, nedaug gamyklų tokius klubus turi. Remiame ir džiaugiamės juo“, – „Kėdainių mugei“ sakė direktorius.

„Praėję metai fabrikui buvo su iššūkiais, kaip ir daugeliui dėl pandemijos, – susitikime su įmonės veteranais kalbėjo A. Pretkelis. – Tačiau susitvarkėme sėkmingai ir praėję metai fabrikui, galima pasakyti, buvo netgi geri“. Direktorius pripažino, kad karas Ukrainoje, nežiūrint į didėjančias energetinių resursų kainas, tiesioginės įtakos fabriko darbui neturi. Tiesioginio ryšio nei su Rusija, nei su Baltarusija fabrikas neturėjo.

Fabriko veteranai domėjosi ir įmonės investicijomis. „Pagrindinė fabriko kryptis – dirbti kuo efektyviau ir našiau orientuojantis į žaliąją energiją“, – sakė A. Pretkelis, atskleisdamas, kad šiemet Kėdainių cukraus fabrikas atliks dvi labai dideles investicijas į fabriko modernizavimą.

Cukraus fabriko žaliavos tiekėjai, cukrinių runkelių augintojų atstovai Algimantas Šleževičius ir Aušrys Macijauskas, pasveikinę senjorus ir kažkada buvusius jų pačių bendradarbius, taip pat papasakojo aktualijas.  „Karas Ukrainoje pasibaigs, ir mes turėsime kurti toliau savo gyvenimus, – sakė A. Macijauskas. -. Velykinis laikotarpis mus įpareigoja kilti naujam gyvenimui. O runkeliai jau pasėti, puikiai dygsta“.

A. Macijauskas pripažino, kad turėjo labai sunkias derybas su AB „Nordic Sugar“ atstovais, nes tai, kas buvo suderėta prieš metus, žemdirbių šiandien jau netenkina. „Drastiškai pasikeitė situacija visoje ekonomikoje, taip pat ir žemės ūkyje, – sakė cukrinių runkelių augintojų atstovas, primindamas, jog smarkiai pabrango kuras, trąšos ir cheminės augalų apsaugos priemonės. – Tačiau radome kompromisą, pasirašėme naują sutartį ir su viltimi žvelgiame į ateitį.“

Rolano Valionio fotoreportažas.

Panašios naujienos