Tik pasibaigus cukrinių runkelių perdirbimo sezonui, Kėdainių cukraus fabrike nieko nelaukiant pradedamas pasiruošimas naujajam. O šiais metais investuojama ir į plėtrą. Danijos bendrovės „Nordic Sugar“ kontroliuojama įmonė „Nordic Sugar Kėdainiai“ pradėjo statyti 8 tūkst. kubinių metrų melasos talpyklą.

Negana to, įmonė artimiausiu metu planuoja įgyvendinti ir dar kelias stambias investicijas, kurios atsieis net kelis milijonus eurų.

Investicija sieks apie 800 tūkst. eurų

„Nordic Sugar Kėdainiai“ direktorius Dainius Cibulskis sakė, kad iki naujos gamybos starto telikus mėnesiui laiko, fabrike jau vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai.
„Raitojamės rankoves ir kimbame į likusius darbus: yra užbaigiami remontai, vykdomi investiciniai projektai. Šiais metais pradėjome statyti didelę, 8 tūkst. kubinių metrų melasos talpyklą, kuri talpins apytiksliai 10 tūkst. tonų produkto. Projektas turėtų būti pabaigtas iki šių metų žiemos“, – sakė D. Cibulskis.

Čia bus saugoma melasa, kurią anksčiau tekdavę išvežti gamybos proceso metu. „Pasistačius papildomą talpą prie jau esamų, mums neliks poreikio išvežti melasą per gamybą. Todėl galėsime palaukti geresnių kainų ir parduoti produktą ne sezono metu. Taip mes sumažinsime logistikos kaštus, padidinsime savo pajamas“, – sakė D. Cibulskis. Naujoji talpykla preliminariais duomenimis kainuos apie 800 tūkst. eurų.

Melasa yra naudojama fermentacijos reikmėms, taip pat kaip priedas prie pašarų, alkoholio, mielių gamybai.

Gamins ekologišką cukrų

Dar vienas projektas – investicijos į ekologiško cukraus gamybos liniją.

„Mums pavyko susitarti su stambia žemės ūkio bendrove, kuri augina ekologiškus runkelius, tad modifikuojame savo gamybą, kad galėtume gaminti ekologišką cukrų. Pastebime, kad paklausa tokiam produktui tikrai yra ir ji po truputį auga. Taigi, pačioje naujojo sezono pradžioje numatoma pagaminti keletą tūkstančių tonų ekologiško cukraus“, – teigė D. Cibulskis.
Taip pat ruošiamasi kitų metų stambioms investicijoms: katilinės modernizavimui, runkelių padavimo ir plovimo linijos įrengimui. Į šiuos projektus bus investuojama keliolika milijonų eurų.