Vakar Kėdainiuose, Pramonės g. esančiame AB „Nordic sugar Kėdainiai“ cukraus fabrike rastas sprogmuo. Nedelsiant iškviesti išminuotojai.

Lapkričio 5-osios rytą, po 10 val. specialiąsias tarnybas pasiekė aliarmo signalas. Buvo pranešta, kad rastas sprogmuo. Kaip įprasta tokiose situacijose, buvo įvestas planas „Skydas“. Į cukraus fabriką atskubėję policijos ir ugniagesių gelbėtojų ekipažai nedelsdami aptvėrė teritoriją, pasirūpino, kad joje nebūtų galinčių nukentėti žmonių. Ir laukta, kol atvyks išminuotojai.

Pastarieji, apžiūrėję radinį, nustatė, kad tai Antrojo pasaulinio karo laikų 81 mm sprogmuo, kurį nuspręsta sunaikinti vietoje.

Tokie radiniai – ne naujiena

„Šiemet tai pirmas atvejis, kai mūsų įmonės teritorijoje rastas sprogmuo. Jis pas mus atvežtas kartu su cukriniais runkeliais. Pavojingą radinį aptikome gamybos proceso pradžioje ir išsyk iškvietėme specialiąsias tarnybas. Buvo uždaryta teritorija ir imtasi visų saugumo priemonių. Kadangi įmonės teritorija yra didžiulė, apimanti daugiau nei 100 hektarų, išminuotojai sprogmenį pervežė į atokesnę vietą ir jį neutralizavo.

Tokie įvykiai mums nėra naujiena. Tiesa, yra buvę 2 – 3 metai, kai nebuvom radę sprogmenų, o kartais per sezoną aptinkame net ne vieną sprogmenį. Kiek teko girdėti, su šia problema susiduria ne vien cukraus pramonė. Taip jau yra, kad laukuose nuo Pirmojo ar Antrojo pasaulinio karo laikų dar yra užsilikusių sprogmenų, kuriuos kombainai iškasa kartu su runkeliais, bulvėmis ar kita žemės ūkio produkcija“, – sakė AB-ės „Nordic sugar Kėdainiai“ Žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.