Birželio 30 d., antradienį, Daugiakultūriame centre įvyko ketvirtojo Česlovo Milošo festivalio atidarymas. Įprastai visą mėnesį trukdavę festivalio renginiai susitraukė į vieną dieną, nes visa plati programa perkelta į ateinančius metus.

Pasak Kėdainių krašto muziejaus direktoriaus Rimanto Žirgulio, šiemet festivalis vyksta ypatingais pandeminiais metais.

„Šiandien – tik festivalio atidarymo vakaras, nes visi renginiai nukelti į ateinančius metus todėl , kad Č. Milošo festivaliui organizuoti pats geriausias laikas yra gegužės–birželio pabaiga. Tai – Č. Milošo gimimo mėnuo. Būdavo šilta ir miela būti gamtoje ir jo gimtuosiuose Šeteniuose. Šiemet birželio 30-ąją minime 109-ąsias Nobelio premijos laureato gimimo metinės. Deja, dėl karantino tik neseniai atsirado galimybė organizuoti renginius, todėl šiemet apsiribojome vos vienu iš jų, visus kitus, kuriuose dalyvaus labai daug Lietuvos ir Lenkijos mokslininkų istorikų, politololų, filologų, vyks diskusijų, paskaitų, koncertų, persikeldami į 2021 gegužės–birželio pabaigą“, – sakė R. Žirgulis.

Nepaisant to, atidarymo vakarą Kėdainiuose žybėjo tikrasis kultūros elitas. Į svečius atvyko ir diskusijoje „Tėvynės ieškojimas gimtojoje Europoje“ dalyvavo poetas, publicistas prof. Tomas Venclova ir dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyr. redaktorius, vienas iš Solidarumo judėjimo Lenkijoje lyderių Adamas Michnikas. Sausakimšoje Daugiakultūrio salėje svečių pokalbį moderavo Donatas Puslys iš Vilniaus politikos analizės instituto.

Po rimtų diskusijų akiai ir dūšiai pailsėti leido Sauliaus Petreikio, Andrės Makerio (Andre Maaker) (Estija) ir Laimos Jansonės (Laima Jansone) (Latvija) koncertas „Trys upės“.

Panašios naujienos