Sekmadienį Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčioje vyko šventosios Mišios už buvusius ir esamus UAB „Lifosa“ darbuotojus. Iš viso šioje bendrovėje per 53 metus dirbo daugiau kaip 14 tūkst. žmonių. Tad susikaupę ir rimti į bažnyčią susirinkę lifosiečiai meldėsi ne tik už esamas kolegas, bet ir jau mirusius darbuotojus. Nepamiršti ir žuvę darbo vietoje „Lifosos“ darbuotojai, kurių yra dešimt. 

Šv. Mišiose paaukotos aukos – duonos kepalas ir maldynėliai – įteikiami „Lifosos“ generaliniam direktoriui J. Dastikui.

Šv. Mišiose paaukotos aukos – duonos kepalas ir maldynėliai – įteikiami „Lifosos“ generaliniam direktoriui J. Dastikui.

Bažnyčioje minėjo pirmą kartą
Chemiko diena Lietuvoje švenčiama paskutinį gegužės savaitgalį. Iki šiol bendrovė savo šventę minėdavo įvairiausiais renginiais ir koncertais, tačiau šiais metais nuspręsta profesinę šventę paminėti bažnyčioje.
„Šiemet švenčiame netradiciškai, mat sutapo daug švenčių – šiais metais paminėsime kompanijos 15 metų gimtadienį. Paskutiniais metais chemikams minėti savo šventę nelabai sekėsi – kai tik suorganizuojame šventę, daug atlikėjų pakviečiame, pasirodo lietus ir negalima nė nosies laukan iškišti, nesirenka ir žmonės. Kadangi atsirado dar viena šventė – kompanijos gimtadienis, tad Chemiko dieną nusprendėme pažymėti bažnyčioje užsakydami mišias už visus įmonės darbuotojus, taip pat ir už žuvusiuosius gamykloje. Mes turime daryti viską, kad tokie nelaimingi atsitikimai nepasikartotų“, – sakė UAB „Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas.

„Lifosos“ generalinis direktorius J. Dastikas bažnyčioje profesinės šventės proga susirinkusiems įmonės darbuotojams negailėjo sveikinimų, o kunigui A. Stanevičiui – padėkos žodžių.

„Lifosos“ generalinis direktorius J. Dastikas bažnyčioje profesinės šventės proga susirinkusiems įmonės darbuotojams negailėjo sveikinimų, o kunigui A. Stanevičiui – padėkos žodžių.

Tiksliai nėra žinoma, kiek Anapilin iškeliavo darbuotojų, tačiau Šv. Mišiose buvo nepamiršti ir 3 jau mirę įmonės direktoriai. Šiuo metu šioje chemijos pramonės gamykloje dirba 950 žmonių.
J. Dastikas gyrė dabartinį kolektyvą, kuris yra darbštus ir kvalifikuotas. „Nematome priežasčių, kad kas nors būtų blogai. Gamyklai pernai sekėsi labai gerai, tačiau šiemet nukrito trąšų kainos, tad rezultatai ne tokie geri. Tačiau taip yra ne pirmą kartą“, – sakė J. Dastikas.
Su profesine švente pasveikinęs kolegas, J. Dastikas jiems linkėjo sėkmės, šeimyninės laimės.

Į kvietimą melstis atsiliepė lifosiečiai ir jų šeimos nariai.

Į kvietimą melstis atsiliepė lifosiečiai ir jų šeimos nariai.

Dėkojo už gerus darbus
Šv. Mišias aukojęs ir „Lifosos“ darbuotojus melstis kvietęs Kėdainių Šv. Jurgio parapijos klebonas kunigas Artūras Stanevičius džiaugėsi, kad susirinkę įmonės darbuotojai atvyko pasimelsti vienas už kitą.
„Pirmiausiai sveikinu visą „Lifosos“ kolektyvą su Chemiko diena ir noriu pasidžiaugti, kad jie priima kvietimą melstis. Ir Šventajame rašte rašoma, kad Dievas yra kiekvieno mūsų pradžia ir pabaiga. Ir jei mes tai suprantame ir kreipiamės, kad Viešpats laimintų, Dievas tai tikrai daro ir padeda bet kuriam žmogui – ar tai būtų darbo kolektyvas, ar paprastas žmogus. Reikia žinoti – Dievas pas nieką per prievartą neina – jei mes nenorime, jis atsitrauks į šešėlį ir lauks, kol atversime savo širdies vartus“, – sakė klebonas.

Susirinkusiesiems dainas dovanojo atlikėja L. Žilytė.

Susirinkusiesiems dainas dovanojo atlikėja L. Žilytė.

Jis pridūrė, kad yra labai dėkingas už visą paramą, kurią gauna iš įmonės.
„Mes esame labai dėkingi šiam kolektyvui ir generaliniam direktoriui J. Dastikui, kad mus paremia. Jų dėka kiek anksčiau esame gavę dovanų bažnyčios vartus – dabar turistai gali dienos metu nuo ryto iki vakaro pažvelgti į bažnyčios vidų. Esame labai dėkingi už praeitais metais mūsų parapiją papuošusį varpą – jis Dievo namus tiesiog atgaivino nuo pat stogo. Duok Dieve, kad Lietuvoje daugiau būtų tokių geranoriškų įmonių, dirbančių gerus darbus“, – šypsojosi parapijos klebonas J. Stanevičius.
Susirinkusiuosius muzikine dovana pasveikino atlikėja Laima Žilytė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.