„Nieko nėra blogiau, kai vaikai į pirmas pamokas ateina nusistatę, kad fizika ir chemija yra labai sunkūs mokslai, sunkiai suvokiami ir ne kiekvienam įkandami. Tad mums pirmiausia reikia pakeisti tokį nusiteikimą, o paskui drauge kibti į jų pažinimą“, – sakė Josvainių gimnazijos fizikos mokytoja Giedrė Paškevičienė ir chemijos mokytoja Asta Juchnevičienė.  

Vykdant projektą „Mascil“ Josvainių gimnazistai skaičiavo, kiek reikia surinkti plastikinių butelių, kad iš jų būtų galima pastatyti nedidelę mokyklą.

Vykdant projektą „Mascil“ Josvainių gimnazistai skaičiavo, kiek reikia surinkti plastikinių butelių, kad iš jų būtų galima pastatyti nedidelę mokyklą.

Šios pedagogės nestokoja sumanymų, kaip pamokas padaryti ne tik informatyvias, bet ir įdomias. Mokytojos nuolat prigalvoja įvairių užduočių, kurios mokiniams leidžia pajusti mokslo paprastumą ir naudingumą. O pernai abi kolegės nutarė prisijungti prie tarptautinio projekto „Mascil“, kurį įgyvendina 18 partnerių trylikoje šalių. Šio projekto tikslas – populiarinti tyrinėjimais grįstą mokslą.
„Mes savotiškai užbėgom laikui už akių. Vis garsiau kalbama, kad tokia praktika, kai tyrinėjimams mokyklose bus skiriama vis daugiau dėmesio, mūsų šalyje bus taikoma po dvejų–trejų metų. Tad mes jau išbandėme, ką tai reiškia“, – sakė G. Paškevičienė.
Išradingos ir kūrybiškos mokytojos, įgyvendindamos projektą, pasitelkė ir nemažą būrį kolegų bei vietoj planuotų vyresnių mokinių į užsiėmimus įtraukė net pradinukus.
„Šis projektas itin didelių naujienų neatskleidė, tačiau paskatino į daugelį dalykų pažiūrėti kiek kitu kampu. Mes žinojome, kad turime užduotį pamokyti vaikus kitaip dirbti pamokose. Šis projektas labiau orientuotas į tuos, kam sunkiau sekasi mokytis, tačiau nuobodu mūsų mokykloje atliekant užduotis nebuvo net ir patiems motyvuočiausiems gimnazistams. Labai gerai, kad vaikai sužinojo daug naudingų praktiškų dalykų ir turėjo progų pažinti įvairias profesijas“, – sakė A. Juchnevičienė.
Josvainiečiai per tik ką pasibaigusius mokslo metus turėjo atlikti šešias mėnesines užduotis, kurias parengė užsienio kolegos. Projekto dalyviams ypač įsiminė kolegų sumanymas sudominti vaikus statybomis. Vaikai pirmiausia pažiūrėjo nedidelės trukmės filmuką, kaip Afrikoje vaikai patys iš plastikinių butelių pasistatė mokyklą, o vėliau turėjo suskaičiuoti, kiek prireiktų didesnių ar mažesnių butelių norint pastatyti pasirinkto dydžio mokyklą. Buvo ir tokia užduotis, kai pradinukai gavę tris spalvas turėjo iš jų pasidaryti septynias spalvas ir nupiešti vaivorykštę. Ne vienam įsiminė užduotis, kaip patikimai apdrausti dviračius. „Vaikai gavę tokią užduotį net nežinojo, nuo ko startuoti. Tada pasitelkėme į pagalbą vieno mokinio mamą, dirbančią draudėjos darbą. Vėliau susidūrėme su kliūtimis renkant informaciją, kiek Kėdainių rajone ir Lietuvoje pavagiama dviračių per metus. Tačiau mums neįveikiamų užduočių nebuvo, viską padarėme“, – puikiais veiklų rezultatais džiaugėsi G. Paškevičienė.
Projektą Josvainių gimnazijoje inicijavusios mokytojos ir toliau žada tęsti pradėtas veiklas. Pedagogės noriai dalijasi įgyta patirtimi, kaip paįvairinti pamokas. „Smagu, kad sulaukėme gimnazijos vadovų palaikymo. Niekada nemetame darbų pusiaukelėje, o šis projektas nors ir reikalauja didelio darbo bei sumanumo, bet yra labai prasmingas. Tad jame dalyvausime iki pat galo“, – sakė veikliosios Josvainių gimnazijos mokytojos. Be josvainiečių, projekte „Mascil“ dalyvauja ir Kėdainių Juozo Paukštelio pagrindinės mokyklos bendruomenė.

Panašios naujienos