Kėdainių senamiestyje jau ruošiamos automobilių stovėjimo aikštelės, kuriose miestiečiai bei svečiai galės statyti savo transporto priemones. Pasak Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus, iš viso iki vasaros pabaigos pla­nuojama įrengti net keturias tokias vietas.

Be to, šalia vienos iš aikštelių bus įrengta poilsio zona, kurioje atsipūsti galės ir turistai, ir vietiniai gyventojai.

Apleisti plotai

„Tikiuosi, kad iki vasaros pabaigos pavyks sutvarkyti labiausiai apleistas Kėdainių senamiesčio vietas“, – pabrėžia Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Šiuo metu mieste yra keturios vietos, kuriose jau netrukus bus atidarytos stovėjimo aikštelės: prie Kėdainių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, prie Muzikos mokyklos bei dvi aikštelės Radvilų gatvėje, prie 8C ir 8D numeriais pažymėtų pastatų.

„Mūsų senamiestyje iki šiol buvo nemažai gana apleistų kampelių, kurie stipriai kontrastavo su vis gražėjančiomis aikštėmis, kitomis senamiesčio erdvėmis. Deja, bet tokie nelabai dideli plotai nuo senų laikų buvo užmiršti, tad, kad senamiestis būtų gražus, tvarkingas, vientisas, tuos plotus reikėjo sutvarkyti“, – kalbėjo Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, atvykęs apžiūrėti, kaip vyksta senamiestyje esančių automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo darbai.

Įrengs ir elektromobilių įkrovimo aikštelę

Planuojama, kad prie miesto viešosios bibliotekos bus įrengta virš 20 automobilių stovėjimo vietų. Negana to, čia bus įrengta ir poilsiui skirta aikštelė: bus įrengti piknikams skirti stalai, suolai, dvi elektromobiliams įkrauti skirtos stotelės.

„Tikimės, kad elektromobiliais žmonės riedės ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, o Kėdainiai tokių automobilių vairuotojams taps dar patrauklesni ir dėl naujųjų įkrovimo stotelių“, – sakė Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius. Iš viso šios aikštelės bei poilsio zonos įrengimo darbams skirta 112 tūkst. eurų, čia dirba Jurbarko įmonės „Jurmelsta“ darbuotojai. Planuojama, kad darbai bus atlikti iki šių metų liepos pabaigos. Tos pačios įmonės darbininkai įrengia ir dar vieną automobilių stovėjimo aikštelę – prie Kėdainių muzikos mokyklos. Bendra darbų vertė siekia apie 93 tūkst. eurų, planuojama, kad statybininkai darbus baigs liepos mėnesį.

Išspręs automobilių statymo problemą

Jau netrukus Radvilų gatvėje bus baigta įrengti automobilių stovėjimo aikštelė.

Automobilių stovėjimo aikštelė jau įrengiama ir prie Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos. Čia bus įrengtos ne tik automobiliams skirtos vietos, bet ir dekoratyvinė sienelė. Planuojama, kad darbai bus baigti jau rugpjūčio pradžioje (juos atliks Kėdainiuose įsikūrusi įmonė „A&R paslaugos“). Bendra sąmata siekia apie 69 tūkst. eurų.

Radvilų gatvėje, prie 8D numeriu pažymėto pastato taip pat jau netrukus bus pradėti automobilių stovėjimo aikštelės įrengimo darbai. Šiuo metu ten yra vykdomi archeologiniai tyrinėjimai. Vėliau darbus, kurių vertė per 111 tūkst. eurų, atliks josvainiškių įmonės „Projektas KARMA“ darbininkai.

„Mūsų tikslas – kad Didžiosios Rinkos aikštė nebūtų užstatyta automobiliais, ten vyktų tik įvairūs renginiai, veiktų kavinukės, žmonės leistų savo laisvalaikį“, – teigė meras ir pridūrė besitikintis, kad visi darbai bus užbaigti laiku, o pasirinkti rangovai savo įsipareigojimus įvykdys tinkamai.

„Taigi, tikimės, kad mums pavyks išspręsti ir erdvių sutvarkymo, ir automobilių statymo senamiestyje klausimus“, – vylėsi savivaldybės vadovas.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.