Praėjusį sekmadienį Švento Jurgio bažnyčios parapijiečiai meldėsi už sėkmingai dirbančias „Carito“ moteris. Jos pagarbos sulaukė ne šiaip sau – įkopė į dvidešimt aštuntuosius veiklos metus.

Nuo pat susikūrimo pradžios „Caritui“ vadovauja Malenija Pivorienė.

Nuo pat susikūrimo pradžios „Caritui“ vadovauja Malenija Pivorienė.

Visą laiką šiai organizacijai vadovauja Malenija Pivorienė. Nuolat besišypsanti moteris ne tik išklauso bėdų ištiktuosius, bet ir ieško išeičių, kaip padėti išspręsti vienas ar kitas vargstančiųjų problemas. „Caritas“ yra bažnyčios pamatas, ant kurio stovi evangelija ir Šventos Mišios. Mes be atlygio padedame ir mažiems, ir pagyvenusiems, ir sergantiems, ir vargstantiems kraštiečiams“, – sakė M. Pivorienė.
Atkurti „Caritą“ 1989-ųjų gegužės 21-ąją pakvietė šviesios atminties kunigas Juozapas Vaičeliūnas. Jo paskatintos labdaringą veiklą pradėjo keturiolika moterų. Šiandien organizacija gerokai išaugusi – jau skaičiuoja 45 nares ir šešis nuolatinius rėmėjus.

Nuo pat susikūrimo pradžios „Caritui“ vadovauja Malenija Pivorienė.

Nuo pat susikūrimo pradžios „Caritui“ vadovauja Malenija Pivorienė.

„Carito“ narės įkūrė keletą sekcijų: rūpinosi ir šeimomis, ir jaunimo auklėjimu, ir vaikais, ir skurstančiaisiais.
Be materialinės pagalbos, caritietės neapleido ir dvasinių dalykų. Jos prisidėjo, kad būtų pakrikštyta kuo daugiau vaikų, giedamos giesmės, organizuojami pokalbiai apie dvasines vertybes.
„Caritas“ daug dėmesio skiria ligoniams, vienišiems ir garbaus amžiaus kraštiečiams.
„Pastaruoju metu mūsų veikla kiek pasikeitė. Daug mūsų veiklos perėmė atsiradę socialinės paramos skyriai. Tad dabar viena pagrindinių mūsų veiklų – talkinti klebonui aukojant Šventas Mišias. Be to, mes renkamės bažnyčioje, giedame rožinį, įvairias giesmes. Darome viską, kad žmonėms būtų gera ir malonu ateiti į bažnyčią. Kiekvieną, tik įėjusį į bažnyčią, pasveikiname, paklausiame, kaip sekasi? Pasveikintas ir šypsena palydėtas žmogus laimingesnis nueina melstis. Meilės ir dėmesio žmogui niekada nėra per daug. Džiaugiamės, kad puikiai sutariame su kunigu Artūru Stanevičiumi, kad vis dar esame reikalingos, kad turime veiklos“, – sakė M. Pivorienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.