Vakar Josvainių ugniagesių komanda važiavo į Šingalių kaime esančios buvusios raketinės bazės teritoriją, kur buvo išsilieję teršalų. Teko juos surinkti. Apie įvykį informuoti aplinkosaugininkai ir savivaldybė.

Apie tai, kad minėtoje vietoje yra išsilieję teršalai, pranešė neabejingas asmuo. Į nurodytą vietą buvo nuvykęs ir pats Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Andrius Eidimtas. Pasak jo, buvusios raketinės bazės teritorijoje, šalia angaro, pastebėta 200 l talpos metalinė statinė, iš kurios aplink buvo išsilieję tepalai.

„Statinė buvo pustuštė, o aplink ją buvo matyti išbėgę teršalai. Jie buvo pasklidę maždaug 2 kvadratinių metrų plote. Kadangi statinė stovėjo ant betono, į gruntą teršalai turbūt nepateko. Ugniagesiai, panaudoję pjuvenas, teršalus surinko į krūvą ir nupurškė specialiu naftos produktus skaidančiu mišiniu, taip pat aptvėrė teritoriją.

Kokie tiksliai teršalai buvo išsilieję, negaliu atsakyti. Ant statinės nebuvo jokio užrašo. Greičiausiai tai yra panaudoti tepalai.

Apie radinį informavome aplinkosaugininkus ir savivaldybę, kad jie nuspręstų, ką su tuo daryti. Įprastai, tokie radiniai išvežami utilizuoti arba perdirbti“, – teigia Kėdainių PGT viršininkas Andrius Eidimtas.

,,Kėdainių mugės“ inf.

A. Eidimto nuotr.