Vienas neapgalvotas žingsnis kainavo karjerą, vairuotojo teisių atėmimą, 5 000  eurų baudą ir automobilio konfiskavimą. Taip kovo pabaigoje nutiko vienam, dabar jau buvusiam, Kėdainių rajono savivaldybės tarnautojui.

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų išplatintame pranešime skelbiama, kad už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio ir kyšio davimą policijos pareigūnei 42 metų kėdainiečiui E.V.  Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai skyrė subendrintą 5 000 Eur baudą (ją išdėstant 12 mėnesių laikotarpiui), teisių atėmimą 2 metams ir automobilio konfiskavimą.

Prokurorei pasiūlius, baudžiamoji byla baigta priėmus teismo baudžiamąjį įsakymą.

Sutiko su bausme

Kaltinamasis tam neprieštaravo, sutiko su siūloma bausme, tačiau prašė skirti bendrą ne didesnę nei 110 MGL (MGL yra tapatus ir lygus baziniam bausmių ir nuobaudų dydžiui – 50 Eur) dydžio baudą, ją sumažinti vienu trečdaliu ir išdėstyti baudos sumokėjimą vienerių metų laikotarpiui.

„Kaltinamasis E. V. kaltu padaręs abi nusikalstamas veikas prisipažino visiškai. Be paties kaltinamojo  prisipažinimo, jo kaltė  įrodyta byloje esančiais duomenimis“, – teigiama teismo baudžiamajame įsakyme.

Lengvinanti aplinkybė

Skiriant bausmę kaltinamajam E. V., teismas atsižvelgė į tai, kad padaryta viena nesunki ir viena apysunkė tyčinės nusikalstamos veikos. Kaltinamasis neteistas. Paskirta subendrinta galutinė bausmė  sumažinta vienu trečdaliu. Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – E. V. prisipažino padaręs abi nusikalstamas veikas ir nuoširdžiai gailisi. Atsakomybę (dėl kyšio davimo) sunkina tai, kad nusikaltimą padarė būdamas neblaivus.

Pareigūnei siūlė kyšį

Teismas nustatė, kad E. V., 2020 m. kovo 30 d. apie 14.00 val., Kėdainiuose, vairavo automobilį būdamas neblaivus (nustatytas 2,45 promilės girtumas).

Be to, jis, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, 2020 m. kovo 30 d. apie 15.10 val., automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje Kėdainiuose, policijos tarnybiniame automobilyje, siekdamas neteisėto valstybės tarnautojo veikimo ir neveikimo, vykdant įgaliojimus, kad jis būtų paleistas ir nesulaikytas už nusikaltimo padarymą, išvengtų baudžiamosios atsakomybės už tai, kad 2020 m. kovo 30 d. apie 14.00 val., Kėdainiuose, vairavo būdamas neblaivus, tiesdamas pro automobilio langą 50 eurų banknotą ir prašydamas jį paleisti, tiesiogiai pasiūlė 50 eurų kyšį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyresniajai tyrėjai.

Prašymo netenkino

Nors E. V.  teismo prašė skirti ne didesnę negu 110 MGL dydžio baudą, ją mažinant vienu trečdaliu, tačiau teismas, atsižvelgdamas, jog taikant numatytą bausmių sudėjimo būdą, pridedamos bausmės dalis negali būti mažesnė negu minimalus tos bausmės rūšies dydis, įvertinęs už nesunkius ir apysunkius nusikaltimus numatytus baudų dydžius, netenkino šio E.V. prašymo.

Teismas, įvertinęs kaltinamojo padaryto nusikaltimo pobūdį, taip pat kaltinamojo asmenybę, konfiskavo E.V. priklausančią transporto priemonę.

Turi teisę prašyti

Kaltinamasis, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per 14 dienų nuo dokumento gavimo dienos turi teisę pateikti prašymą Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmams reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Įsiteisėjęs baudžiamasis įsakymas neskundžiamas.

Pagal Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų informaciją parengė Aušra Malinauskienė.

Asociatyvi nuotrauka.

Panašios naujienos