Šveicarija gali atimti iš Rusijos verslininko Andrejaus Melničenkos, bendrovių „EuroChem“ ir SUEK įkūrėjo bei buvusio lietuviškos „Lifosos“ savininko, leidimą nuolat gyventi šalyje, skelbia portalas alfa.lt.

Šveicarijos žiniasklaidos teigimu, valdžios institucijų netenkina tai, kad A. Melničenka jau ilgą laiką yra išvykęs už šalies ribų ir dėl to neatitinka leidimo gyventi šalyje gavimo sąlygų.

A. Melničenka su šeima nuo 2009 m. gyvena name Sankt Moriso slidinėjimo kurorte Graubiundeno kantone. Cugo kantone yra tarptautinės trąšų gamintojos „EuroChem“ būstinė.

Leidinys „SonntagsBlick“ pažymi, kad verslininko atvejį svarsto ir Graubiundeno, ir federalinės migracijos institucijos. Kantonas, kaip praneša žiniasklaida, pasirengęs pratęsti A. Melničenkos statusą, o federaliniai pareigūnai tam prieštarauja.

Žurnalo „Forbes“ duomenimis, A. Melničenkos turtas viršija 25 mlrd. dolerių. Verslininkas laikomas turtingiausiu Rusijoje.

A. Melničenkai taikomos JAV, ES, Jungtinės Karalystės ir Šveicarijos sankcijos.

Įvedus apribojimus, verslininkas pasitraukė iš bendrovės SUEK ir „Eurochem“ direktorių valdybų. A. Melničenkos žmona ir vaikai yra ES piliečiai.

Verslininko advokatai yra pasirengę apskųsti teismui galimą atsisakymą suteikti teisę gyventi šalyje.

alfa.lt inf.

Nuotraukoje – A. Melničenka.