Jau šiais metais tikimasi pradėti meno ir kultūros erdvės – Kėdainių daugiakultūrio centro – modernizavimo darbus. Lėšų tam tikimasi gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, prie projekto įgyvendinimo prisidės ir rajono savivaldybė.

Paskutiniajame 2018 metų Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje nuspresta skirti iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 20 procentų visų tinkamų finansuoti išlaidų projektui „Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro modernizavimas“.

Pastarasis bus teikiamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramai gauti pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ priemonės „Modernizuoti viešąją ir privačią kultūros infrastruktūrą“.

Planuojama, kad projekto vertė turėtų siekti 625 953,37 Eur (iš jų: ne mažiau kaip 488 243,63 Eur – Europos Sąjungos parama, ne mažiau kaip 137 709,74 Eur – Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšos).

Įgyvendinant projektą planuojama modernizuoti Daugiakultūrio centro pastatą ir įsigyti būtiną įrangą.

Daugiakultūris centras – tai prestižinė, reprezentacinę funkciją atliekanti rajono salė, per metus čia apsilanko apie 10 tūkstančių žmonių. Čia rengiamos ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai.
Paskutinį kartą pastatas buvo remontuotas 2002 metais, tačiau prieš beveik dvejus metus, 2017 metų kovą nuo Daugiakultūrio centro lubų nukrito didelis gabalas tinko. Ryte į darbą atėjusios centro darbuotojos džiaugėsi, kad gabalas nukrito ne renginio metu. Mat incidento išvakarėse vykusio koncerto metu salė buvo pilna žmonių.

Įtrūkimai lubose yra matomi iki šiol, o pavojų keliančios lubos pridengtos specialiu tinklu, apsaugančiu nuo atplyšusių gabalų galimo kritimo.

Panašios naujienos