Kėdainių kalbų mokykloje lankėsi socialinės iniciatyvos „Būkim pažįstami“ dalyviai. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti visuomenės toleranciją trečiųjų šalių piliečių atžvilgiu, įvairovės supratimą ir tarpkultūrinį dialogą.

Pirmoje renginio dalyje Forumo teatro aktoriai pakvietė pasižiūrėti trumpą improvizuotą pasirodymą apie tai, kaip sekasi jaunai emigrantų šeimai išsinuomoti butą Kėdainiuose ir įsilieti į Lietuvos socialinį ir kultūrinį gyvenimą.

Spektaklio metu, įsižiebus konfliktui tarp veikėjų, veiksmas buvo stabdomas ir žiūrovų klausiama, ar jie sutinka su veikėjų sprendimais, kaip elgtis ir kaip toliau turėtų tęstis veiksmas.

Pasirodė, kad nėra lengva ir paprasta Lietuvoje susirasti darbą, išsinuomoti gyvenamąją vietą, suprasti ir priimti kultūrų skirtumus. Tačiau toks neįprastas formatas patiko renginio dalyviams: jiems buvo smagu įsitraukti ir padėti aktoriams spręsti konfliktus bei režisuoti spektaklio eigą.

Vėliau Lietuvoje gyvenantys Vytauto Didžiojo universiteto doktorantas indas Vishnu ir nigerietis Paul pristatė savo gimtąsias šalis, papasakojo apie papročius ir tradicijas.

Parengta pagal Kėdainių kalbų mokyklos inf.