Festivalio „Broma Jazz’17“ organizatoriai pirmadienį surengė spaudos konferenciją, kurioje pristatė rugpjūčio 18–20 dienomis vyksiančius renginius. Kėdainiečių ypač laukiamas festivalis skleidžia žinią apie kokybišką muziką, per ją vienija žmones, dovanoja naują pozityvios energijos užtaisą senamiesčiui.

Programoje – įvairovė

Iki penktojo „Broma Jazz“ festivalio lieka mažiau kaip dvi savaitės, tad spaudos konferencijos vedėjas, Lietuvos džiazo federacijos presidentas Julijus Grickevičius paprašė organizatorių papasakoti, kokios įdomybės šiemet laukia žiūrovų. Pasak festivalio meno vadovo Vitalio Vidiko, tris dienas truksianti „Broma Jazz“ programa aprėps kiek įmanoma daugiau džiazo istorijos ir stilistikos.

Festivalis startuos Japonijos, Pietų Korėjos ir Lietuvos muzikantų kvarteto „Boylston Jazz Quartet“ koncertu, tą patį rugpjūčio 18-osios vakarą džiazo mylėtojus ir smalsuolius išjudins „Ažuolinių berželių“ šokių muzikos programa. Antrąją festivalio dieną gros diksilendo, bigbendo kolektyvai, Evangelikų reformatų bažnyčioje skambės akustinis Liutauro Janušaičio ir VDU kamerinio orkestro koncertas, pirmąjį kompaktinį diską pristatys šiame festivalyje susikūręs ir užaugęs kolektyvas „Reinless“. Džiazo melodijos vinguriuos ir sekmadienio popietę.

Įsitraukė vietos verslininkai

Pasak vieno iš festivalio organizatorių Dovydo Sagaičio, į vyksmą senamiestyje stengiamasi įtraukti kuo daugiau kėdainiečių, savivaldybę, smulkaus ir stambaus verslo atstovų. „Siekiame, kad tarp koncertų netrūktų veiklos, tad vaikus žada užimti „Mažylių akademija“, masinę kavos degustaciją rengia „Kavamanija“, Turizmo informacijos centras kvies į nemokamas ekskursijas po senamiestį, „Batų namai“ pristatys naują avalynės kolekciją, „Geri dviračiai“ vienam iš žiūrovų dovanos dviratį, o „Pripučiamas filmas“ – koncerto arba filmo peržiūrą dideliame ekrane“, – kėdainiečių indėliu į festivalį džiaugėsi D. Sagaitis.

Įžanga į festivalį taps Kėdainių lietuvių ir švedų draugijos renginys Rotušėje, kurio metu knygrišybos meną pristatys Švedijoje gyvenanti žinoma kraštietė Dalia Lopez–Madrona, taip pat dainuojamosios poezijos ir bliuzo atlikėjos.

Įdomiu renginiu prisideda Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka. Čia vyks džiazo tapybos pleneras, džiazo istorijos ir vinilinių plokštelių paroda, o šeštadienio vakarą džiazo melodijų bibliotekos kiemelyje kviečiama klausytis… ant vandens, plaukiojant baidarėmis.

Beje, vinilinių plokštelių, retų radijo aparatų ir fotoaparatų bus galima pasidairyti „Blusų turguje“, kurį organizuojanti Žaneta Intaitė-Žilinskienė kviečia kėdainiečius atsinešti įdomių daiktų, mainyti, parduoti ir tiesiog smagiai pabendrauti.

Kėdainiečiai džiazą myli

Penktą kartą organizuojamas „Broma Jazz“ festivalis jau tapo pripažintu kultūriniu reiškiniu ne tik Kėdainiuose, bet ir visoje Lietuvoje. Kaip pastebėjo J. Grickevičius, kėdainiečių renginys įkvėpė mažiausiai dar šešis regioninius džiazo muzikos festivalius.

„Broma Jazz“ festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Kėdainių rajono savivaldybė, UAB „Daumantai LT“.
„Savivaldybė prisideda daug didesne suma nei ankstesniais metais. Mes ypač palaikome tokias puikias iniciatyvas, kurių dėka Kėdainiai šią vasarą jau pretenduoja tapti festivalių sostine, – džiugesio dėl artėjančios gausos renginių neslėpė rajono meras Saulius Grinkevičius. – Džiazo festivalis prisideda prie senamiesčio vizijos įgyvendinimo. Aš matau senamiestį gyvą, gausų kultūrinių renginių ir tikiuosi, kad kitais metais vasaros savaitgalius papildys dar du nauji –– kamerinių chorų ir „Broma klasikos“ – festivaliai. Mano palinkėjimas – kad kitą vasarą festivaliai mūsų mieste vyktų kiekvieną savaitgalį.“

Savo ruožtu, Lietuvos džiazo federacijos vadovas mūsų rajono merą S. Grinkevičių už palaikymą organizuojant muzikinius renginius titulavo vienu iš labiausiai muziką mylinčių merų Lietuvoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.