Vakar, šeštadienį, „Broma Jazz Kėdainiams 650“ festivalyje įvyko ir Kėdainių muzikos mokyklos ketvirtą kartą organizuojamas saksofonininkų festivalis „Kėdainiai 2022“.

Kėdainių muzikos mokykla jau 4 kartą organizavo respublikinį saksofonininkų muzikos festivalį. Šiemet festivalio partneriai buvo „Jazz Academy – Kaunas“. Jie festivalio metu surengė profesionalų pasirodymą, vedė meistriškumo dirbtuves.

Saksofonininkų festivalį organizuoja Kėdainių muzikos mokykla, o „Broma Jazz” – VŠĮ „Positive vibe”. Organizatoriai skirtingi, bet po bendra „Broma Jazz” vėliava.

M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje. Dalyvavo apie 50 jaunų atlikėjų iš Klaipėdos, Kauno, Utenos, Kėdainių miestų.

„Broma Jazz” festivalį pirmuoju koncertu pradėjo Mindaugo Stumbro kvintetas. Po jų į sceną lipo „Collaborative Jazz Septet”. Tai – tarptautinis projektas, kuiame – muzikantai iš Suomijos, Lenkijos, o jų bendradarbiavimas – įvairių kultūrų persipynimas.

Paskutinis koncertas įvyko viešbučio  „Grėjaus namas“ konferencijų salėje. Ten „The Honkin’ Dudes Brass Band” – New Orleano marching stiliaus grupė grojo visiškai gyvai, be jokios aparatūros. Jie atėjo grodami, vaikščiojo tarp žmonių.

Na o po to, 22 val., vyko jam session.

S. Grinkevičius su žmona Aldona – džiazo mylėtojai ir festivalio „Broma Jazz” rėmėjai. (Nuotraukoje stovi antrame plane. / R. Valionio nuotr.)

Ištikimiausias festivalio „Broma Jazz” rėmėjas – UAB „Daumantai LT”. Įmonės vadovas Saulius Grinkevičius sako festivalį remiantis nuo pirmos jo gyvavimo dienos. „Visą laiką mėgau ir mėgstu džiazą, – prisipažįsta S. Grinkevičius. – Tai – laisvės muzika. Pagarba festivalio iniciatoriams ir organizatoriams Vitaliui ir Valei Vidikams. Jų iniciatyva „užkabino” ir mane, todėl nuo pat pradžių prisidedu prie renginio organizavimo ir gyvavimo.”

Panašios naujienos