Sekmadienis, 3 lapkričio, 2024
6.3 C
Kėdainiai
PradžiaVerslas PLIUSBiourna – geriausias pasirinkimas, kuomet norisi prisidėti prie žemės saugojimo ir gražiai...

Biourna – geriausias pasirinkimas, kuomet norisi prisidėti prie žemės saugojimo ir gražiai atsisveikinti su artimuoju

-

Urna iš medžio, keramikos, metalo, akmens, stiklo, ekologiška… Renkantis urną svarbią reikšmę turi medžiaga, iš kurios ji pagaminta. Lietuvoje ir pasaulyje yra du variantai – medinės arba metalinės urnos. Be tokio tipo, taip pat galite rasti urnų, pagamintų iš keramikos, kompozito, akmens ar stiklo. Taip pat gaminamos kremavimo urnos, kurių paskirtis yra ne tik apsaugoti pelenus, bet ir gamtą – ekologiška urna, kuri pati suyra, veikiama aplinkos.

Pasaulyje vis labiau populiarėja ekologiški atsisveikinimo su mirusiaisiais būdai, o šalia tradicinio laidojimo ir kremavimo atsiranda vis daugiau netikėtų laidojimo būdų, tokių kaip kremuojami palaikai, laidojimas erdvėje ar po vandeniu, laidojimas auginant memorialinius medelius.

Nors Lietuvoje kol kas tokių naujovių nėra, ekologinės tendencijos veržiasi ir į mūsų šalį

Nors Lietuvoje kol kas tokių naujovių nėra, ekologinės tendencijos veržiasi ir į mūsų šalį – žmonės ieško aplinkai nežalingų sprendimų ir kaip alternatyvą laidojimui renkasi kremavimą. Vienintelis Lietuvoje veikiantis Lietuvos krematoriumas pernai atliko 4902 kremavimus, arba 29 proc. daugiau nei užpernai. Kremavimas yra draugiškesnis aplinkai nei laidojimas į žemę, todėl vis labiau norisi, kad visos laidotuvės vyktų kuo mažiau teršiant.

Kremuoti palaikai mažiau teršia planetą. Velionio palaikai, palaidoti po žeme, teršia ne tik žemę, bet ir gruntinius vandenis. Kartu Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymas numato, kad urnos gali būti laidojamos kapinėse, dedamos į specialias laidojimo kameras, laikomos kolumbariumo nišose ar kitose tam skirtose vietose. Mirusiojo pelenus galima legaliai išbarstyti ir kapinėse specialiai įrengtose pelenų vietose. Dėl to kremuoti pelenai daug mažiau teršia aplinką, o kolumbariumai su jose esančiomis urnomis jie visiškai neteršia žemės.

Kremavimui užtenka simbolinio karsto

Karstams reikia medienos – tyrimai rodo, kad vien tik JAV kasmet karstus naudoja beveik 80 000 žmonių. Palyginkime, jei karstui gaminti nebūtų naudojama mediena, žaliavos pakaktų 4,5 mln. žmonių. Karste naudojamos ir neardomos metalinės detalės – rankenos, varžtai ar vyriai, kurių gamybai prireikė 104 tūkst. plieno ir 1,6 mln. tonų betono įvairioms kitoms konstrukcijoms. O kremavimui užtenka ir visiškai paprasto karsto – geriausia be puošybos ir metalinių rankenų, iš natūralių medžiagų ir nedažyto. Visada yra galimybė pasirinkti ekologišką karstą.

Pelenai pirmiausia supilami į specialią kapsulę, kuri vėliau dedama į urną

Be įprastų kapsulių, galimas ir ekologiškas variantas. Nors kaina ta pati, ekologiškas kapsules kol kas renkasi tik 3-4 proc. Galima laidoti ne tik metalinėse, keramikinėse, stiklinėse urnose. Norintys kuo mažiau teršti aplinką gali rinktis ekologišką urną. Jie gali būti pagaminti iš biologiškai skaidžių medžiagų, kurios suyra savaime, pavyzdžiui, celiuliozės ar natūralaus pluošto.

Urnų pasirinkimas bus ne visur. Nerasite viso asortimento mažų miestelių parduotuvėse ar ritualinių prekių parduotuvėse, kuriose pagrindinis dėmesys skiriamas karstams, o ne urnoms. Tokiu atveju rizikuojate rinktis iš kelių pavyzdžių ir pirkti pardavėjo mėgstamą urną. Visų tipų ir urnas ir įvairius jų modelius galite apžiūrėti tik specializuotose urnų parduotuvėse arba internete. Visas urnas galite rasti čia.

Užs. Nr. 34

reklama

Taip pat skaitykite