Kėdainių Pramonės rajone ankstyvą trečiadienio rytą buvo kilęs gaisras. Jo gesinimui buvo mestos didelės ugniagesių gelbėtojų pajėgos.

Sausio 9 ąją, apie 06.38 val. Bendruoju pagalbos telefonu gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Biochemikų g., dega į krūvą suverstos pjuvenos įmonėje „Lignineko“. Bendrovė specializuojasi biokuro gamyboje.

Atvykus pajėgoms, smulkintos plokštės degė 10 m² plote. Gaisras užgesintas, jį likvidavo gausios ugniagesių pajėgos: 4 autocisternų ir vienerių autokopėčių ekipažas. Gesinant gaisrą intensyviai dirbo ir trys įmonės krautuvai. Jie po gaisro kartu su ugniagesiais taip pat perkasinėjo, pervežinėjo smulkintas plokštes.

Norint visiškai gaisrą likviduoti, tenka krauti visas medienos pjuvenas iš vienos vietos kitą. Jos buvo pilamos net į dešimties metrų aukščio krūvą. Šie darbai buvo atliekami visą trečiadienį iki vėlaus vakaro. Beje, liejamą vandenį ugniagesiams gelbėtojams iki biokuro saugyklos kaskart tekdavo atsivežti apie 300 metrų.

Gaisro metu įmonės teritorijoje, šalia pjuvenų krūvos esantys pastatai nenukentėjo.

Pasak įmonės vadovo Algirdo Krupavičiaus, šio gaisro metu patirti nuostoliai yra nežymūs. Pasak pašnekovo, kodėl kilo gaisras, artimiausiu metu tirs specialistai. Tai – jau ne pirmas atvejis, kuomet šios bendrovės teritorijoje kyla gaisras. Prieš pustrečių metų sudegė įmonės teritorijoje stovėjęs sandėlys, sudegė ar buvo vandeniu supilta 1 200 m³ pjuvenų, apie 1 400 tonų fasuoto lignino.

Prieš keletą mėnesių gaisras buvo kilęs Zabieliškio kaime. Tuomet užsiliepsnojo bendrovės „Lignineko“ teritorijoje esančios medžiagos. Gaisras buvo suvaldytas, degusios medžiagos užgesintos.
Įmonės vadovas prisipažino, kad norint ateityje išvengti panašių gaisrų, bus keičiamas gamybos proceso organizavimo būdas.

UAB „Lignineko“ iš lignino (buvusios Biochemijos gamyklos gamybos atliekos) ir pjuvenų gamina biokuro granules, taip pat džiovina ligniną ir parduoda jį kaip biokurą pramoninėms katilinėms.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.