22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė dedikuota tvarumo temai. Kas yra tvari biblioteka, kada biblioteką galima įvardinti kaip tvarią, kodėl bibliotekininkams ir bibliotekų bendruomenei ši tema yra svarbi? Visi atsakymai balandžio 23–29 dienomis, kai šalies bibliotekininkai kviečiami dalyvauti profesinėse iniciatyvose, o skaitytojai – kultūros renginiuose tiek savo bibliotekoje, tiek virtualioje erdvėje.

Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje bei jos padaliniuose taip pat vyks nemažai renginių. Balandžio 23-iąją kvies į edukacijas:  „Kai sena tampa vėl nauju” (Miegėnų fil.), „Atgimsta senos knygos“  (Pelėdnagių fil.), „Smagios ir spalvotos dirbtuvėlės“ (Ažytėnų fil.), „Atgijau iš naujo: įvairių žaislų gaminimas iš plastiko butelių” (Krakų fil.).

Su Ąžuolaičių paslaugų punkto, Nociūnų bei Mantviliškio padalinių skaitytojais diskutuos apie tvarumą bibliotekoje, kaip gyventi ekologiškai. Balandžio 25 dieną M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir Jaunimo skyriuje jus aptarnaus vaikai, o balandžio 27 d. skelbiama akcija „Auginu – dalinuosi – auginu“, kurios metu vieni kitiems dovanos įvairiausius – kambarinių, balkono, šiltnamio bei lauko augalų.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės programa plati, apimanti kelis šimtus renginių, tad informaciją verta sekti savaitės organizatorių – Lietuvos bibliotekininkų draugijos socialinių tinklų paskyrose ir svetainėje www.lbd.lt. Visus Kėdainių rajono Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos ir jos padalinių renginius rasite www.kedainiai.rvb.lt

Parengta pagal bibliotekininkų inf.

Panašios naujienos