Diena po dienos artėja žiema. Šią savaitę pasirodžiu­sios pirmosios snaigės – signalas vairuotojams, kad reikia atkreipti didesnį dėmesį į besikeičiančias oro sąlygas ir saugotis galimų pavojų keliuose.

Atslinkus šaltesnių orų masei, naktimis, kartais ir dienomis jau bus minusinė temperatūra, kelio danga gali būti slidi, tad specialistai ragina pasirinkti saugų greitį. Kuo didesnis važiavimo greitis, tuo mažiau lieka laiko stebėti, prognozuoti, numatyti ne tik savo, bet ir kitų eisme dalyvaujančiųjų veiksmus. Dėl to transporto priemonės vairuotojui svarbu važiuoti ne leistinu, bet saugiu greičiu. Būtina įvertinti savo vairavimo įgūdžius, neskubėti ir nerizikuoti, norint sutaupyti kelias minutes laiko. Ypač svarbu nelenkti, neįsitikinus, kad tai daryti saugu.

Laikykitės atstumo

Saugaus eismo ekspertai perspėja, kad, pasikeitus eismo sąlygoms ir važiuojant slidžiais keliais, svarbiausia laikytis saugaus atstumo, kad nebūtų atsitrenkta į priekyje važiuojančią transporto priemonę, jeigu ji būtų stabdoma. Tai ypač aktualu prie pėsčiųjų perėjų, sankryžose ir pan.

Jei neaišku, koks atstumas turi būti – žvilgtelėkite į spidometrą ir jo rodmenis padalykite pusiau: tiek metrų turi būti tarp jūsų ir kito automobilio.

Rekomenduojama, kad motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojai, apvažiuodami arba lenkdami dviratininkus, paliktų ne mažesnį kaip 1 m šoninį atstumą, kai motorinių transporto priemonių važiavimo greitis ne didesnis kaip 50 km/val., ir ne mažesnį kaip 1,5 m šoninį atstumą, kai greitis didesnis kaip 50 km/val.

Pasitikrinkite stabdžius

Derėtų atkreipti dėmesį, kad rytais dėl temperatūros skirtumų itin slidu gali būti ant tiltų ir viadukų. Taip pat pavojingesnės yra žemesnės, arčiau vandens telkinių, pelkių, upelių, bei miškingose vietovėse esančios kelio vietos. Čia temperatūra paprastai būna vienu ar dviem laipsniais žemesnė, todėl ir plikledžio tikimybė čia didesnė. Jei slidu, venkite staigių stabdymų ar kitokių manevrų.

Dabar pats laikas pasitikrinti stabdžių sistemą, pakeisti stabdžių skystį, įsitikinti, ar stabdant užsidega stabdymo sensorinis žibintas.

Parengta pagal LAKD ir kelių policijos inf.

Panašios naujienos