Bešeimininkių kačių šėrimo vietos yra patvirtintos Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Yra paskirti asmenys, kurie įpareigoti nuolat prižiūrėti (valyti, tvarkyti, surinkti pašaro likučius, indus ir kt.) jiems priskirtą bešeimininkių kačių šėrimo vietą.

Vadovaujantis Gyvūnų laikymo Kėdainių rajono savivaldybėje taisyklių reikalavimais, bešeimininkės katės gali būti šeriamos tik savivaldybės administracijos nustatytose vietose, kuriose gali būti įrengiamos specialios šėryklos ir pažymimos informacine lentele su užrašu apie šėrimo vietą.

Kėdainių mieste įrengtos pirmosios kačių šėrimo vietos ir jose pastatyti katėms prisiglausti bei jas maitinti skirti nameliai.

Gyventojams prašant, buvo nustatytos trys bešeimininkių kačių šėrimo vietos mieste –  Chemikų g. 20, Respublikos g. 22 ir P. Lukšio g. 9. Namelius pagamino Kėdainių miesto seniūnijos darbuotojai.

Vietas nurodė patys gyventojai, nes ir anksčiau bešeimininkes kates gyventojai šiose vietose maitindavo ir patys buvo įrengę pastoges arba pritaikę popierines dėžes katėms prisiglausti, taip pat rūpinosi kačių sveikata, jas sterilizuodavo.

 Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius gauna gyventojų nusiskundimų ir prašymų dėl to, kad kaimynai netinkamai rūpinasi bešeimininkėmis katėmis – jas šeria arti laiptinių, mėto maistą pro langus, įsileidžia į bendrojo naudojimo patalpas ir pan.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse už netinkamą bešeimininkių kačių šėrimą yra numatyta administracinė atsakomybė.

Šaltinis: Kėdainių r. savivaldybė

Viršelio nuotr.: Kačių šėrimo vieta prie Lukšo g. 9 namo.

Panašios naujienos