Berlyne vyksta paroda „Žalioji savaitė 2016“, kurioje savo maisto produktus bei gėrimus pristato per dešimt Lietuvos gamintojų.

 Erikas Augustinavičius (kairėje) su savo produkciją tradicinėje parodoje Vokietijoje – naujokas.

Erikas Augustinavičius (kairėje) su savo produkciją tradicinėje parodoje Vokietijoje – naujokas.

81-erius metus vykstanti paroda yra skirta žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės sritims, tačiau daugelis šalių joje pristato tradicinius maisto produktus.

Lietuviai savo stende šiemet demonstruoja natūralius ir ekologiškus gaminius.

Lietuviška duona, midus ir gira. Tai – gaminiai, kurių paragavo Vokietijos žemės ūkio ministras Christianas Schmidtas ir kiti svečiai, užsukę į Lietuvos stendą Berlyne vykstančioje parodoje „Žalioji savaitė“.

Berlyno parodų centras vilioja ir eilinius Vokietijos sostinės gyventojus ar turistus – juk galima paskanauti, ką siūlo kone kiekviena ES ar kito regiono valstybė.

Tarp savo gaminius pristatančių lietuvių Berlyne galima sutikti ir Kėdainių krašto atstovą – midaus gamintoją Eriką Augustinavičių. Kaimo turizmo sodybą turinti jo šeima pagaliau gavo sertifikatą, tad midumi gali ne tik vaišinti, bet ir prekiauti.

„Kol kas gaminame keturių rūšių midų. Receptams – kone 500 metų. Šis gėrimas vokiečiams – egzotika, nors ir jie daro midų, yra keletas smulkių gamyklėlių“, – sakė E.Augustinavičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.