Lietuvai švenčiant garbingą  šimtmečio jubiliejų, visą vasarą Lietuvos mažosiose kultūros sostinėse  Žemės ūkio ministerija apdovanoja labiausiai nusipelniusias bendruomenes ir jų narius stelmužiukais – Stelmužės ąžuolo palikuonimis. Iš viso yra apdovanoti 150 bendruomenių atstovų, projektų ar objektų, kuriuos išrinko specialiai šiam renginių ciklui suburta komisija.

Apdovanojimų „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ laureatais tapo ir dvi Pelėdnagių seniūnijos bendruomenės – Nociūnų bei Pelėdnagių, kurios parsivežė įspūdingus apdovanojimų diplomus bei jau suka galvas, kur reikės pasodinti klonuotus Stelmužės ąžuolo palikuonis.

Nociūnų bendruomenė tapo versliausia šimtmečio bendruomene, o Pelėdnagiai – bendruomene, išgarsinusi Lietuvą Europoje ir pasaulyje.

Abi bendruomenės gavo laureatų diplomus bei ir dovanų po klonuotą Stelmužės ąžuolo sodinuką.

Abi bendruomenės gavo laureatų diplomus bei ir dovanų po klonuotą Stelmužės ąžuolo sodinuką.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siūlė 6 kandidatus

Pasak Aušros Vaidotienės, Kėdainių vietos veiklos grupės (VVG) pirmininkės ir projektų vadovės, apdovanojimams 16-ai nominacijų iš viso buvo pasiūlyti šeši pretendentai iš Kėdainių rajono. „Labai džiaugiuosi, kad nominacijoms buvo pasiūlytos tikrai aktyvios bendruomenės: be Nociūnų ir Pelėdnagių, taip pat buvo pasiūlyta Truskavos (nominacija „Tautiškiausia bendruomenė“), o Pagirių bendruomenė nominacijai „Regiono šimtmečio palikimas“ pasiūlė Pagirių varpinę. Taip pat siūlėme Tiskūnų bendruomenės centro darbuotoją Vidą Vansevičienę (nominacija „Už pagalbą ir gerą žodį“, bei Josvainių moterų klubo „Aušra“ narę Rimą Aniulienę (nominacija „Šimtmečio dovana“). Iš šešių pasiūlytųjų, apdovanojimus gavo dvi mūsų bendruomenės. Nugalėtojus rinko speciali sudaryta komisija“, – pažymėjo A. Vaidotienė.

Gavus įvertinimą išauga sparnai

Šios dvi bendruomenės – Nociūnų bei Pelėdnagių – garsios savo teminiais kaimais, kurios veikia jau ne vienerius metus. „Džiugu, kad žmonės žino, ką daro. Dar tik žengiant pirmuosius žingsnius, kuriant „Nociūnų muilinyčios“ ir „Pelėdų kaimo“ teminius kaimus, žmonės žinojo, ko jie nori, žinojo, kad teks dirbti savanoriškais pagrindais. Vėliau, veikloms įsisukus, jau buvo galima įdarbinti žmonių. Taigi, džiugu, kad visa ši veikla duoda ir papildomų pajamų žmonėms. Be to, pasisvečiavę mūsų teminiuose kaimuose žmonės visada būna kupini pačių geriausių emocijų“, – pažymėjo A. Vaidotienė.

Teminių kaimų veikla įsibėgėjo, gaunama išties nemažai užsakymų ne tik iš Kėdainių rajono, bet ir iš visos Lietuvos bei užsienio šalių. Žmonės į teminius kaimus atvyksta kone kiekvieną dieną.

Seniūnui – didelė paspirtis

Teminių kaimų atstovės teigė, kad gaunami įvertinimai skatina tik dar labiau stengtis ir kurti, dirbti, judėti į priekį. „Yra labai smagu gauti įvertinimą, palaikymą savo veikloai. Tada ir tarsi sparnai išauga dirbti, daryti, stengtis“, – sakė Irena Gugienė ir Genovaitė Žukauskienė iš „Nociūnų muilinyčios“ bei pridūrė, kad šia, teminių kaimų veikla pradeda domėtis ir vietinė bendruomenė, ypač jaunimas.

„Tikrai nesustosime, dirbsime ir toliau. Yra dėl ko stengtis“, – pridūrė Zita Kazokevičienė iš Pelėdnagių bendruomenės.

Garbiu įvertinimu, gautu iš Žemės ūkio ministerijos, džiaugėsi ir Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas akcentavęs, kad aktyvios bendruomenės jam yra puiki paspirtis kasdieniame darbe.

„Džiugu, kad šios bendruomenės yra labai aktyvios, stiprios, tarpusavyje labai glaudžiai bendradarbiauja, dalinasi patirtimi, draugiškai bendrauja. Pelėdnagių seniūnijoje yra ir daugiau tokių aktyvių bendruomenių. Seniūnui tai yra labai didelė pagalba ir paspirtis“, – teigė Pelėdnagių seniūnijos seniūnas.

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.